به گزارش هنرآنلاین به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت منیر فرمانفرمائیان نوشته است: روز ۲۲ تیرماه سال ۱۳۹۷ بود. روزی نو و تازه برای هنرمندان تجسمی این سرزمین. منیر فرمانفرمائیان بانوی بزرگ نقاشی ایرانی با مقرنس‌هایش، در ساختمان جدید محک، نه تنها حال بچه‌های سرطانی که حال همه آنهایی را که گمشده‌ای به نام امید دارند، خوب کرد. منیر ۹۶ ساله را با آمبولانس آورده بودند و از روی فرش قرمز جلو بیمارستان با آمبولانس برگرداندند به خانه‌اش تا شاید آرام‌ترین خواب زندگی‌اش را آن شب کنار تابلو نقاشی که بچه‌های محک به او هدیه کرده بودند تجربه کند.

مظفری در پیام خود نوشته است: آیینه‌ها چشم و چراغ تاریخ‌اند. گویی از دل تاریخ سر بر کرده‌اند به تماشای ما امروزیان. وقتی دستان هنرمندی نقشی بی‌بدیل می‌زند از این تکه‌های درخشان، انگشت حیرت به دهان می‌نگری که: تاریخ من ... هویت من... زندگی امروز من ...

مظفری در ادامه پیام خود آورده است: بانوی هنرمند منیر فرمانفرمائیان، از آن دست هنرمندانی است که حلقه اتصال هنری چندصد ساله را به اندیشه‌ها و سبک‌های مدرن هنری گره زده است. بانو فرمانفرمائیان هنر طراحی فرش را از دل سنت یاد گرفت و آن را با آموخته‌های مرکز هنرهای آوانگارد پاریس درآمیخت تا آنچه محصول هنر اوست در چشم مردمان هنردوست مقبول افتد. 

مدیرکل هنرهای تجسمی افزود: درگذشت منیر فرمانفرمائیان این بانوی هنر ایران را به خانواده او، خانواده هنرهای تجسمی و خانواده بزرگ مردم ایران تسلیت می‌گویم و می‌دانم که آثار او بخش بزرگی از حافظه تصویری هنری و گنجینه هنر معاصر ایران است. حال او آرام‌ترین خواب خود را تجربه می‌کند، خوابی ابدی. روحی آرام برای او آرزو می‌کنم.

گفتنی است زمان و مکان مراسم تشییع و بزرگداشت منیر فرمانفرمائیان اعلام خواهد شد.