به گزارش هنرآنلاین، محمودرضا بهمن‌پور گفت: محمود جوادی‌پور یکی از مهم‌ترین هنرمندان معاصر ایران است که مسیرهای متنوعی را در هنر دوران خود طی کرد و موفق شد راه هم نسلان خود را هموار کند. کارهای نخستین او در گرافیک موجب شد تا طراحان گرافیک هم زمان و پس از او، تجربه‌های تازه‌ای را به کمال برسانند. او بر روی رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی معاصر ایران تاثیر به‌سزایی گذاشته است و بسیاری از هنرمندان امروز ایران، وامدار او به شمار می‌روند.

او افزود: همزمان با انتشار کتاب "ستایش روز" نمایشگاهی با همین عنوان از آثار محمود جوادی پور در گالری ممیز برپا شده است و در مراسم رونمایی این کتاب که ساعت 18 روز جمعه 30 فروردین ماه در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، مهدی حسینی، قباد شیوا، سیامک دل‌زنده، محمود رضا بهمن پور و نیوشا جوادی پور سخن خواهند گفت.

مدیر نشر نظر درباره کتاب "ستایش روز" گفت: دربرگیرنده گزیده‌ای از آثار محمود جوادی‌پور به همراه مقالاتی از نیوشا جوادی‌پور، روبین پاکباز، سیامک دل‌زنده و محمودرضا بهمن‌پور است. توکا ملکی نیز براساس پژوهش‌ها و اسنادی که خانواده جوادی‌پور در اختیارش گذاشته‌اند، سالشمار زندگی محمود جوادی‌پور را نوشته‌اند.

او افزود: همچنین در این کتاب مجموعه‌ای از اسناد و تصاویر موجود از محمود جوادی‌پور منتشر شده است. تلاش کرده‌ایم با انتشار این کتاب که کامل‌ترین اثر درباره این هنرمند مدرنیست ایرانی است، گوشه‌ای از فعالیت‌های هنری محمود جوادی‌پور را به نمایش بگذاریم.

کتاب "ستایش روز" دو زبانه (فارسی و انگلیسی) در قطع  رحلی در 450 صفحه گلاسه با تیراژ 1200 نسخه و با قیمت470 هزار تومان از سوی نشر نظر منتشر شده است.