سرویس تجسمی هنرآنلاین: پروژه‌های محسن با هدف به‌ چالش‌ کشیدن هنرمندان و مخاطبان و ایجاد بستری متفاوت برای نمایش آثار هنری با بازتعریف و بهره‌برداری مجدد فضاهای معماری عموما بلااستفاده‌ ساختمان‌های شهر تهران طراحی شده است. دومین فراخوان سالانه‌ بودجه‌ حمایتی پروژه‌های محسن که هم‌زمان با نهمین سالگرد تاسیس گالری اعلام شد، فرصتی دوباره برای محک و ارتقای هنرمندان جوان ایرانی و عرصه‌ای تازه برای خلق آثار در بستری متفاوت است.

بازه‌ سنی شرکت‌کنندگان در این فراخوان ۲۵ تا ۴۰ سال است و شرکت‌کنندگان در قالب فردی یا گروهی مجاز به شرکت در فراخوان هستند. هر شخص یا گروه متقاضی تنها مجاز به ارائه‌ یک پروپوزال برای یکی از فضاهای پروژه‌های محسن است. با توجه به ماهیت سه فضای پاسیو، بام و حیاط گالری محسن، آثار باید متناسب با تعریف فضا طراحی شوند.

در مرحله‌ اول هیات انتخاب از میان آثار ارائه‌شده، حداکثر ۵ پروپوزال برتر را برای هر یک از فضاهای پروژه‌های محسن در تاریخ ۱۸ اردیبهشت کاندید کرده و در مرحله‌ دوم هیات داوران پس از مصاحبه با کاندیدهای مربوط، نام برنده‌ نهایی هر یک از فضاهای پروژه‌های محسن را در تاریخ ۱۸ خرداد اعلام خواهد کرد. مبلغ بودجه‌ حمایتی برای هر پروژه متناسب با ویژگی‌های آن، تا سقف ۱۰ میلیون تومان است.

آثار برگزیده شهریور ماه ۱۳۹۸ به مدت ۳ هفته در گالری محسن به نمایش درمی‌آید. گفتنی است آرش حسینی، حمیدرضا آزاد، نیما بهروان و سروش قره باغی برگزیدگان دوره قبلی سالانه پروژه‌های محسن بودند.

علاقمندان جهت شرکت در فراخوان و کسب اطلاعات بیشتر تا روز ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ می‌توانند به آدرس زیر مراجعه کنند:

http://mohsen.gallery/mohsenprojects/