سرویس تجسمی هنرآنلاین: مراسم تشییع پیکر لیلیت تریان شنبه ۲۵ اسفندماه ساعت ۱۲ در کلیسای سرکیس مقدس برگزار ‌شد. در این مراسم هادی مظفری مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی، عباس مجیدی رئیس هیئت مدیره انجمن مجسمه‌سازان ایران، بهرام کلهرنیا، ایرج اسکندری، عباس مشهدی زاده و... حضور داشتند. پس از مراسم تشییع، پیکر این هنرمند در آرامستان ارامنه تهران به خاک سپرده شد. 

لیلیت تریان از هنرمندان پیشتاز مجسمه‌سازی ایران و ملقب به مادر مجسمه‌سازی ایران بود که روز ۱۶ اسفندماه ۹۷ در سن ۸۸ سالگی درگذشت. او در مدرسه بوزار فرانسه هنر مجسمه سازی را فرا گرفت و پس از بازگشت به ایران به تدریس هنر در دانشکده هنرهای تزئینی پرداخت. او نخستین بار هنر مدرن مجسمه‌سازی را به صورت آکادمیک وارد مراکز آموزشی ایران کرد و از مؤسسین دپارتمان مجسمه‌سازی دانشکده هنرهای تزئینی بوده است. تعدادی از هنرمندان شاخص امروز ایران از شاگردان وی به شمار می‌آیند.

ساخت مجسمه یادبود" مسروب ماشتوتس" (مبدع الفبای ارمنی) و نصب در کلیسای ترمانکچاج تهران، تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی، برپایی نمایشگاه گروهی دانشگاه آزاد اسلامی، عضو هیات داوری بی‌ینال مجسمه‌سازی تهران، برپایی نمایشگاه های متعدد از آثارش از جمله فعالیت های این هنرمند مجسمه سازی است. سال 1385 نیز از مقام هنری تریان در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) تجلیل به عمل آمد و چندی پیش در ششمین دوسالانه مجسمه های شهری نیز از مقام هنری این مجسمه ساز تجلیل شد.