به گزارش هنرآنلاین، فرهنگستان هنر این روزها میزبان نمایشگاه ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام است. به همین مناسبت و اهدا جوایز این دوره از جشنواره، آیینی با حضور "ریکاردو بوسی" رییس فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) از ایتالیا، "فردی ون گیلبرگن" معاون فیاپ‌ از بلژیک، هادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، محمدجواد حق‌شناس؛ رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران ، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی؛ مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان سفارتخانه‌های چند کشور از جمله اسپانیا، هند، مجارستان برگزار شد.

پس از آیین افتتاح نمایشگاه، در مراسمی از برگزیدگان این دوره از جشنواره خیام در شش بخش آزاد تک‌رنگ، آزاد رنگی، شهر، خلاقه، گردشگری و تلفن تقدیر شد.

ششمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام با مشارکت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان زیباسازی شهر تهران، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، فرهنگستان هنر و موسسه صبا برگزار شد. در این جشنواره بیش از ۱۳ هزار قطعه عکس از هنرمندان ۵۰ کشور به دبیرخانه این جشنواره رسید. داوران پس از بررسی و داوری نهایی اسامی برگزیدگان را در هر بخش در سایت جشنواره منتشر نموده و طی مراسمی به نفرات برتر هر رشته جوایزی اهدا کردند.

جشنواره بین‌المللی عکس خیام به دبیری "علی سامعی" با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) برگزار می‌شود.

نمایشگاه آثار برتر ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام از ۲۲ تا ۲۷ دی از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ برای بازدید عموم علاقه‎مندان در فرهنگستان هنر دایر است.