به گزارش هنرآنلاین، حسین علیزاده در دیدار از نمایشگاه "الحق مع علی" که در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران برپاست در گفتگویی، با اشاره به درونمایه مذهبی آثار نقاشی حسن روح الامین گفت: هنر، تکنیک و عشق در آثار روح الامین در هم تنیده است.

 وی همچنین افزود : با دیدن آثار این هنرمند این حس در من ایجاد می‎شود که گویی نقاش در صحنه واقعه حضور داشته است. همچنین می‎توان عشق و اعتقاد در آثار روح الامین دید.

این موسیقی‎دان برجسته درباره شخصیت حسن روح الامین هم افزود: اعتقادات  این هنرمند صاف و آینه‎وار است و تجلی باورهایش در آثارش به بهترین شکل نمود یافته است. 

علیزاده با اشاره به این مطلب که در موسیقی هم هنرمندان  بسیاری به موضوعاتی با درونمایه مذهبی پرداخته اند خاطر نشان کرد : رابطه نزدیکی میان این هنرها وجود دارد. نقاش خلاق هم از تمام زوایا هنر سیالی را ساخته که شاید در ذهن هنرمند دیگر به شکل دیگری نمود می‎یافت. بیننده آثار روح الامین وقتی پا به این نمایشگاه می‎گذارد با تخیل یک عاشق رو به رو می‎شود که بسیار هم تاثیرگذار است.

وی در پایان سخنانش ارتباط معنوی هنرمند با هنر را بسیار مهم و ارزشمند عنوان کرد .

گفتنی است حسین علیزاده متنی را نیز برای نمایشگاه "الحق مع علی" حسن روح الامین نوشته که در ورودی این نمایشگاه نصب شده است. در این نوشته آمده است :

رنگ‌ها در سکوتی باشکوه / فریاد می‌زنند / و زمین در حیرت از تصویر‌هایی که بر آن نقش می‌بندند 

هر طرحی و هر رنگی بر بوم / نجوای عاشقانه ایست که تا ابد می خواند روز واقعه را /کجاست ظالم؟ / کجاست مظلوم ؟ / نگارگر، تو بگو 

شایان ذکر است نمایشگاه نقاشی حسن روح الامین با عنوان "الحق مع علی" حاصل یک سال فعالیت هنری این هنرمند است و دارای درون‎مایه مذهبی است. این آثار عبارتند از: فاتح خیبر، دروازه ساعات، خاتم رسولان، عادیات، لاهوت در تابوت، خلیل من و...

این نمایشگاه از ٧ تا ٢٠ دی در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان می‎توانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روزهای تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.