به گزارش هنرآنلاین، دبیرخانه دامون‌فر در مطلع این فراخوان ابراز امیدواری کرده است: بتوانیم در دوره هفتم هم مانند گذشته با همکاری نخبگان هنر ایران اقدامی ثمر بخش و تاثیر گذار در فضای جامعه هنری ایران رقم زنیم.

مهلت ثبت نام از سوم دى ماه تا سوم بهمن ماه اعلام شده و متولدین نیمه دوم سال ١٣٧١ به بعد امکان شرکت در هفتمین دوره را دارند. 

علاقمندان جهت ثبت نام و ارسال آثار می‌توانند به سایت  http://iranartfestival.com مراجعه کنند و آثاری که در دو سال اخیر خلق کرده‌اند را به دبیرخانه ارسال کنند.

گفتنی ست دوسالانه نقاشی دامون‌فر تیر ماه 1385 آغاز به کار کرد. یونسکو سال 2006 را سال آموزش هنر نامیده بود، در همان سال‌ها بود که دنیا متوجه هنر معاصر ایران شد و نقاشی ایران در عرصه‌های بین‌المللی اعتباری نو یافت. همزمان با این تحولات گالری دامون‌فر که سال‌هاست با همکاری نماینده فابر- کاستل، پ‌ب‌ا، وینزورونیوتن، کانسون و کویلو پیوندهایی مستمر با جامعه هنری ایران دارد، دست به اقدامی نو زد و با امید به ایجاد بستری مناسب برای هنرمندان زیر بیست و پنج سال، دوسالانه دامون‌فر را در رشته‌های مختلف از جمله نقاشی برگزار نمود. این رویداد در بدو برپایی با استقبال نخبگان هنری و نیز جوانان هنرمند از اقصی نقاط ایران قرار گرفت و تا امروز پس از شش دوره بر پایی بیش از 7600 هنرمند و بالغ بر 15000 اثر در آن شرکت داشته‌اند.

دیگر وجه تمایز دوسالانه‌ دامون‌فر همراهی نخبگان هنری ایران با این رویداد است. چهره‌های معتبری نظیر آیدین آغداشلو، حسین خسرو جردی، فرح اصولی در دوره‌های اول تا ششم، رئیس شورای داوران سال‌های گذشته بوده‌اند و جمعی از فرهیخته‌ترین نام‌های هنری و دانشگاهی ایران نظیر سید محمد احصایی، محمدعلی بنی‌اسدی، مصطفی اسداللهی، آریا اقبال، رزیتا شرف جهان، زنده یاد محمد ابراهیم جعفری، حبیب‌الله صادقی، بهنام کامرانی، رعنا فرنود، بهرنگ صمدزادگان، بابک اطمینانی، فرشید مثقالی، معصومه مظفری، پویا آریان‌پور، نیلوفر قادری‌نژاد، غلامرضا نامی، شهروز نظری و گلناز فتحی هر سال در شورای داوری این رویداد ملی مشارکت جسته‌اند. شناسایی استعدادهای درخشان، معرفی و حمایت از استعدادهای ناب، گسترش هنر به عنوان راهکاری برای بهتر زیستن، ارتقای دانش بصری اقشار مختلف نسل جوان، خلق انگیزه برای گرایش هر چه بیشتر نسل جوان به هنر از جمله اهداف این دوسالانه‌است.