به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه نقاشی‌های سعید رفیعی‌منفرد با عنوان "انطباق" روز جمعه هفتم دی‌ماه در گالری ساربان افتتاح می‌شود. رفیعی منفرد در این نمایشگاه با نگاهی به تحولات و وضعیت اجتماعی معاصر، سراغ مفاهیمی چون رنج و تدوام آن رفته است. رفیعی‌منفرد متولد سال ۱۳۵۰ و دانش‌آموخته نقاشی است، ۱۱ نمایشگاه انفرادی برگزار کرده و در بیش از ۷۰ نمایشگاه گروهی نیز حضور داشته است.

رفیعی منفرد در استیتمنت نمایشگاه انطباق نوشته است: در تمام این سال‌ها، تلاش کرده‌ام که دستم بر ضربان مردم سرزمینم باشد و به شیوه‌ خود، بازنمای وضعیتی باشم که آن را تجربه می‌کنم. تلاش کرده‌ام نمایش‌گر فشردگی تاریخی و انباشت بحرانی باشم که در آن زندگی می‌کنیم و در این گذر، مدتی است که اولین واژه‌ای که با نگاه به ایران این سال‌ها و سال‌های دورتر به ذهنم خطور می‌کند، واژه‌ی "انطباق" است. گویی رنج‌های طولانی و بی‌ثباتی‌های پی در پی و تحولات سریع، مکانیزم ناخودآگاه انطباق را در ما فعال کرده است تا بتوانیم به حیات خود در بستر تاریخی و اجتماعی پر تنش ادامه دهیم. مجموعه‌ حاضر نقش‌هایی از خود ماست. مایی که رنج می‌کشیم و زخم می‌خوریم و آن را می‌پذیریم و ادامه می‌دهیم. جغرافیای خشک و کویری ما، جغرافیای تطابق است و گویی این پیشانی نوشت ماست که رنج را و خون را بپذیریم و ادامه دهیم.

نمایشگاه انطباق تا روز دوشنبه هفدهم دی‌ماه ادامه خواهد داشت. علاقمندان برای بازدید از آثار می‌توانند همه روزه به جز سه‌شنبه‌ها ساعت 16تا20به گالری ساربان به نشانی سهروردی شمالی، هویزه غربی، نبش خیابان یوسفی، پلاک130 مراجعه کنند.