به گزارش هنرآنلاین، در نمایشگاه "صدای پای زمستان" که یک نمایشگاه به مناسبت شب یلداست، آثار تصویرسازی و نقاشی هنرمندان به روی دیوار خواهد رفت. در این نمایشگاه نزدیک به 50 اثر به نمایش درخواهد آمد که ترکیبی از رنگ‌ها و خطوط هندسی است. در این نمایشگاه از هنرمندان خواسته شده است که به پاسداشت این شب عزیز ایرانی آثاری مرتبط به حال و هوای این شب به تصویر بکشند.

مدیریت جمع‌آوری و کیوریتوری این نمایشگاه برعهده سمیرا سلیمی است که این هنرمند در استیمنت نمایشگاه "صدای پای زمستان" آورده است: صدای گام‌هایش، آرام، پیوسته و نجواکنان در گوش می‌پیچد... زمستان پشت در خانه ایستاده و این پا و آن پا می‌کند تا همان یک دقیقه هم تمام شود و به دنیای سیاهی‌ها قدم بگذارد؛ تا سرد کند آتش کینه و خشم را و رخت سپید بپوشاند بر تن آرزوهایمان. اما ... یلدا! امان از این تب و تاب تمام نشدنی‌اش، شب را به بلندای نامش روشن می‌کند و حریر مهتاب را نادیده می‌گیرد تا  کمی دیرتر آغاز شود صدای پای زمستان.

هدف هنرمندان این نمایشگاه گوش فرا دادن به صدای این گام‌هاست، آنها برآنند که از مرز خیال فراتر بروند و ترکیبی بیافرینند که نشان از رنگ و بوی آتشینِ یلداست؛ همانا نهایت تلاش ما افتتاح جشنی تصویرگرانه به یُمن آغاز زمستان است.

این نمایشگاه از 30 آذرماه تا 6 دیماه این ماه در گالری فردا برپا می‌شود و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت 16 تا 20 به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک 2 مراجعه کنند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت 16 تا 18 میزبان بازدیدکنندگان است.