به گزارش هنرآنلاین، سرانجام بعد از گذشت دو سال و 9 ماه، قرارداد واگذاری حق بهره‌برداری از زمینِ موزه ایران درودی ابلاغ شد و برای نخستین بار اجازه بهره‌برداری از زمین موزه شخصی هنرمند نقاشی که 195 تابلویش را  به صورت محضری به ملت ایران بخشیده، داده شد.

روز چهارشنبه، 21 آذرماه برخی از اعضای شورای شهر تهران از جمله محمد جواد حق شناس- رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، حسن خلیل آبادی- رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر، محمدرضا دهداری پور- شهردار منطقه 6 ، اعضای هیات امنای موسسه درودی و محمدرضا کارگر- مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی، در دیدار با ایران درودی بانوی نقاش سرشناس ایران، قرارداد واگذاری حق بهره‌برداری از زمین موزه ایران درودی را به وی ابلاغ کردند.

شهریور ماه سال ۱۳۹۵ کلنگ موزه ایران درودی در خیابان سید جمال‌الدین اسدآبادی با تشریفات کامل زمین زده شد. این اتفاق بعد از شش سال پیگیری رقم خورد تا این هنرمند که 10 سال پیش خانه‌اش در فرانسه را فروخته بود و پول حاصل از آن را به تومان تبدیل کرده و به ایران فرستاد تا برای ساخت موزه‌اش هزینه کند. اما ساخت موزه هر بار به دلیل وجود برخی مشکلات از جمله جابه جایی مسوولان و بروکراسی اداری و تغییر چهار شهردار تهران در این مدت مسکوت ماند تا اینکه روز گذشته قرارداد واگذاری حق بهره برداری از زمین موزه ابلاغ شد.

در حال حاضر ایران درودی با توجه به نوسان قیمت دلار به صورت جدی نگران هزینه‌های ساخت موزه‌اش است.

این هنرمند نقاش بین المللی تجربه برگزاری 64 نمایشگاه انفرادی در موزه ها و گالری های معتبر دنیا را دارد، 80 فیلم مستند برای تلویزیون ملی سابق ایران ساخته است. همچنین هشت اثر نفیس وی در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و برخی از آثارش در دیگر موزه‌های دنیا وجود دارد.

قرار است 195 تابلو این هنرمند که به صورت محضری به ملت ایران بخشیده شده، بعد از ساخت موزه که نقشه آن را جهانگیر درویش- معمار ورزشگاه تختی- هدیه کرده، به نمایش گذاشته شود.

این هنرمند 82 ساله امیدوار است پیش از مرگش آثارش را در موزه‌ خود نصب و آن را شخصا افتتاح کند، چرا که این مرکز پیش از آنکه یک موزه شخصی این هنرمند باشد، یک مرکز تبادل فرهنگی ایران با هنرمندان جهان خواهد بود.