سرویس تجسمی هنرآنلاین: نمایشگاه نقاشی رایکا میلانیان در گالری گلستان برپاست. در این نمایشگاه 17 تابلو به نمایش درآمده است که با اکریلیک و میکس مدیا بر روی بوم کار شده‌اند. او با اشاره به اینکه مجموعه فعلی در سه سال گذشته شکل گرفته است گفت: آثارم وابسته به احساس لحظه است و به همین دلیل هیچ پیش طرحی برای کار خود ندارم و موضوع خاصی را در نظر نمی‌گیرم.

میلانیان افزود: در آثار جدیدم با وجود اینکه فضای آبستره قبلی حفظ شده است اما این بار طبیعت بی‌جان هم در آنها دیده می‌شود و کمی حال و هوای تابلوها تغییر کرده است. آثار جدید من کمی دکوراتیو شده‌اند اما این تغییر ناخودآگاه بوده است. در مجموعه قبلی، حضور خط فارسی دیده می‌شد اما آن خطوط هم بداهه بودند و بدون اتود زدن یا آشنایی من با خوشنویسی، تنها با حرکت کاردک بر روی بوم شکل می‌گرفتند.

او با اشاره به رنگ‌های موجود در آثار خود گفت: رنگ آبی در آثار من زیاد دیده می‌شود چون علاقه زیادی به آن دارم، اما همه آثارم در یک مایه رنگی نیست و از همه رنگ‌ها استفاده می‌کنم. به کارگیری رنگ هم وابسته به لحظه است و در آثار خود از رنگ‌های متفاوت بهره می‌برم.

میلانیان افزود: بیش از 25 سال است که نقاشی آبستره انجام می‌دهم. شاید در دوره دانشگاه مجبور بودم که نقاشی رئال انجام دهم اما ذهن من به آن سمت تمایل نداشت و روحیه‌ام باعث شد به نقاشی انتزاعی روبیاورم. در طول این سال‌ها با وجود اینکه همه آثارم آبستره بودند اما تفاوت‌هایی در آنها وجود دارد و در طول زمان شیوه کارم در مجموعه‌های مختلف تغییر کرده است. گاه فرم‌ها تغییر کرده‌اند، گاه آبستره مطلق بوده است، گاه فیگورهایی در آثارم حضور داشتند و... . البته ویژگی‌هایی در همه آثارم وجود دارد که باعث پیوند میان آثار شده و مخاطب پیگیر متوجه تعلق تابلوها به من می‌شود.

نمایشگاه نقاشی رایکا میلانیان تا 14 آذر در گالری گلستان به آدرس دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره ۳۴ برپاست.