سرویس تجسمی هنرآنلاین: آذرماه 97 یک گالری جدید با نام "دیلمان" در شهر تهران افتتاح می‌شود. علی مقدم حیدری، مدیر این گالری در گفت‌وگو با هنرآنلاین گفت: به عنوان کسی که در رشته گرافیک تحصیل کرده و سال‌ها در حوزه نقاشی و خوشنویسی فعال بوده‌ام، با مشکلات هنرمندان این حوزه آشنا هستم و سعی دارم در این گالری کمی از بار این مشکلات بکاهم.

مقدم حیدری با بیان اینکه بیشتر هنرمندانی که در این گالری در نوبت نمایشگاه قرار گرفته‌اند، هنرمندان جوان و حتی نمایشگاه اولی هستند، افزود: در گالری دیلمان دو رویکرد اصلی را دنبال می‌کنیم، اولی حمایت و کار با هنرمندان جوان است و دومی نمایش آثار و معرفی هنرمندان پیشکسوتی که زیر حجاب معاصریت مانده‌اند. مانند هنرمندان ایرانی که در خارج از کشور زندگی و کار می‌کنند و هرچند در سطح بین‌المللی مطرح هستند اما در ایران کمتر شناخته شده‌اند.

او با اشاره به نمایش افتتاحیه گالری که به آثار سیمین اکرامی اختصاص دارد گفت: خانم اکرامی از این دسته دوم است. ایشان برخلاف همسرشان بهرام دبیری، در ایران کمتر شناخته شده‌اند و در این نمایشگاه ما درصدد هستیم تا معرفی خوبی از ایشان، به همراه نمایش آثار و چاپ کتابی درباره ایشان داشته باشیم. رویکرد ما در این حوزه کمتر اقتصادی است و بیشتر به فکر معرفی هنرمندان هستیم.

مقدم حیدری افزود: ما برای کار در حوزه اقتصادی برنامه‌ریزی‌ داریم و در حوزه هنرمندانی که با آنان قرارداد کاری داریم، کلیه آثار آنها را از پیش خریده و با تبلیغات و حضور در آرت‌فرها و سایر رویدادهای فروش، روی معرفی آنان کار می‌کنیم. قصد ما این است که در خارج از ایران نمایش داشته باشیم و همچنین در آینده شعبه‌هایی را در نیویورک، پاریس یا امارات دایر کنیم.

او درباره نحوه انتخاب آثار برای نمایش در این گالری گفت: هنرمندان گالری ما اغلب جوانانی هستند که برخی از آن‌ها شناخته شده و برخی نیز نمایشگاه اولی هستند. البته برای من استاندارد کارها مهم است، اما به هر حال نمی‌توان گفت که سلیقه هم بی‌تاثیر است. به عقیده من ما دارای جامعه‌ای هستیم که تناقض فرهنگی دارد و این تناقض فرهنگی شکل‌های متنوعی را برای‌مان به وجود آورده که خود باعث ایجاد یک معنای جدید شده است. این تناقض‌ها دو پارادایم متفاوت را در کنار هم قرار می‌دهد و انگیزه‌ای را برای خلق چیزهای عجیب به خصوص در هنر به وجود می‌آورد و این واکنش هنرمند را نسبت به مسائل اطرافش نشان می‌دهد. ما در گالری آثار مدرن را ارائه خواهیم کرد و همچنین حوزه مدیاهای ما نقاشی و مجسمه است و فعلا در حوزه‌هایی مانند عکاسی ورود نمی‌کنیم زیرا در آن تخصص کافی نداریم و این کار نیازمند یک تیم متخصص است.

گفتنی است گالری دیلمان 16 آذرماه سال 1397 با نمایشگاهی از آثار سیمین اکرامی به نشانی خیابان شریعتی، خیابان پورمشکانی، شماره 50 افتتاح می‌شود.