به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح در پی درگذشت سیدمحمد ساجدی که پس از مراسم اربعین حسینی به همراه خانواده‌اش و در مسیر بازگشت دچار سانحه تصادف شد پیام تسلیتی بدین شرح صادر شد:

انا لله و انا الیه راجعون

در آن نفس که بمیرم در آرزوی تو باشم

بدان امید دهم جان که خاک کوی تو باشم

به وقت صبح قیامت که سر ز خاک برآرم

به گفت و گوی تو خیزم به جست و جوی تو باشم

عروج ملکوتی و شهادت‌گونه فرهیخته بسیجی و مخلص و محب آستان آل الله مرحوم سید محمد ساجدی به همراه همسر و دو فرزند دلبندش  سخت جانفرسا و جان کاه است.

بی شک این رحلت عارفانه آن هم در ایام سوگواری مصائب آل الله علیهم السلام اجمعین هبه ای بود که از سوی این خاندان جلالت ماب به این عاشق راستین و هنرمند با اخلاق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی عنایت گردید و رضوان ابدی حضرت دوست مآوای وی و خانواده اش گردیده است.

بنیاد فرهنگی روایت فتح به نمایندگی جمعی از هنرمندان متعهد و انقلابی ، درگذشت این مجاهد عرصه هنر ارزشی را محضر عموم عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت حق غفران بی منتها و رحمت واسعه الهی را برای درگذشتگان این حادثه تلخ مسئلت می نماید.

گفتنی است خودروی مرحوم سید محمد ساجدی در مسیر بازگشت از کربلای معلی به همراه خانواده دچار سانحه گردید که متاسفانه در این حادثه اسفناک همسر و دو فرزند دختر وی نیز به دیار باقی شتافتند و فرزند دیگر وی نیز هم اکنون در وضعیت کما قرار دارد که ارزوی شفا عاجل برای ایشان داریم.

مرحوم ساجدی هنر گرافیست در سال 1359 متولد شد. او پس از تحصیل در هنرستان هنرهای تجسمی تهران وارد دانشگاه شد و در رشته عکاسی به ادامه تحصیل پرداخت و از شاگردان مسعود نجابتی بود. او همچنین از مؤسسین کانون هنر شیعه بود. این گرافیست انقلابی همواره حضور فعالی در اردوهای جهادی در مناطق محروم داشت.