به گزارش هنرآنلاین، محمد اله‌یاری فومنی با حضور در حوزه آزمون استان البرز و بازدید از روند برگزاری آزمون‌های جامع و ادواری اعلام کرد: سومین آزمون جامع و بیست و ششمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی  بخش فرهنگ و هنر ساعت 10 صبح روز جمعه 23  شهریور در  72  حوزه  امتحانی به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور برگزار شد.

اله‌یاری با حضور در حوزه سومین آزمون جامع و  بیست و ششمین آزمون ادواری استان البرز که در دانشگاه آزاد اسلامی کرج برگزار شده است؛  ضمن تشکر از حضور عزیز اکبریان؛ نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، ناصرمقدم؛ مدیرکل ارشاد اسلامی  استان البرز  و همه دست‌اندرکاران  برگزاری آزمون در این استان گفت: استان البرز با تعداد دو هزار و 150  نفر داوطلب، از استان‌هایی است که با جدیت و تلاش در امر آموزش هنر  مشغول است و جای بسی خرسندی است که هنرمندان به نامی از این استان در عرصه هنر  شناخته‌ شده‌اند.

اله‌یاری با اشاره به اعلام نتایج ظرف یک هفته پس از برگزاری آزمون و  دسترسی به کلید سؤالات آزمون تا ساعاتی پس از برگزاری آزمون افزود: امروز آخرین  آزمون  در سال تحصیلی 97-96  برگزار شد و  برای  سال تحصیلی  جدید بر اساس تقویم آزمون  برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است.  البته  یکی از اهداف ما سرعت در روند  تصحیح  پاسخنامه‌ها  و صدور  گواهینامه‌های الکترونیک است و همه تلاش ما در دفتر اعلام نتایج ظرف یک هفته پس از برگزاری آزمون است.

سومین آزمون جامع با تعداد کل 16هزار و 121 داوطلب در ۴۹ رشته و ۶۳ استاندارد  و بیست و ششمین آزمون ادواری نیز با تعداد کل  دو هزار و 101 داوطلب  در٣٢  رشته و ٥٨  استاندارد  برگزار شد.