به گزارش هنرآنلاین، مسعود نجابتی دبیرکل این جشنواره با اعلام این خبر گفت: در برگزاری پنجمین جشنواره هنر مقاومت، در نظر داریم تا از استعداد‌ها و ظرفیت‌های بالقوه هنرمندان جوان در سراسر کشور استفاده کنیم و باتوجه به اینکه افراد توانمند و برجسته‌ای در حوزه هنرهای تجسمی در قالب تشکل‌ها و مجامع هنری در حال فعالیت حرفه‌ای می‌باشند، با مشورت جمعی از خبرگان این حوزه مناسب دیدیم تا در جهت بهبود کیفی جشنواره از این پتانسیل ارزشمند به نحو احسن بهره ببریم.

مدیرعامل گروه هنرهای تجسمی روایت فتح افزود کرد: تمرکز زدایی از تهران یکی از سیاست‌های برگزاری جشنواره پنجم هنر مقاومت می‌باشد و بنا داریم تا همه  توان حرفه‌ای هنرمندان سراسر کشور را در این جشنواره، کنار خود داشته باشیم و در این راستا و در نخستین گام 2 تشکل حرفه‌ای" نهضت " و " آیه " را که از مجامع هنری رشته هنرهای تجسمی در شهرهای اصفهان و مشهد می‌باشند دعوت به همکاری نمودیم که با پاسخ مثبت مدیران این دو تشکل آقایان سید محمدرضا میری مدیر نهضت مردمی پوستر انقلاب اسلامی و مجتبی مجلسی مدیر مجمع طراحان انقلاب اسلامی آیه مواجه شدیم و شهر مشهد به عنوان پایگاه رسمی برگزاری پوستر و تبلیغات شهری پنجمین جشنواره هنر مقاومت انتخاب شد که امید داریم در این بخش از جشنواره شاهد دریافت آثار مطلوب و ارزشمندی از سوی هنرمندان جوان و پیشکسوت از سراسر میهن اسلامی باشیم.

نجابتی افزود: دلیل انتخاب این دوپایگاه مردمی به این خاطر بود که این دو استان به عنوان مرکزی برای ارائه آثار و ارتباط هنرمندان سایر استان‌ها شناخته می‌شوند و هنرمندان شهر های دیگری نظیر شیراز، تبریز، یزد، اهواز و با این دو مرکز  ... ارتباطات نزدیک و تنگاتنگی دارند.

گفتنی است سید محمدرضا میری دبیری بخش پوستر و حامد مغروری دبیری بخش تبلیغات شهری پنجمین جشنواره هنر مقاومت را بر عهده دارند.

پنجمین جشنواره هنر مقاومت با دبیری مسعود نجابتی در 10 بخش " پوستر "  و " تبلیغات شهری "، " کارتون و کاریکاتور "، " تصویر سازی "، " طراحی صنعتی "، "پرچم و کتیبه " ، " تایپوگرافی "، " گرافیک متحرک " ، نقاشی دیجیتال "، " عکس " و بخش ویژه " علمی ـ پژوهشی " به همت گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح، دی و بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.