به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی در پیام تسلیت برای درگذشت وزیری مقدم نوشته است: محسن وزیری مقدم از هنرمندان نوگرای ایران از چهره های تاثیرگذار هنر ایران است که آثار منحصر به فرد و متمایزی در نقاشی و مجسمه دارد. وزیری مقدم همیشه و در همه سال های فعالیت هنری خود با شور و علاقه کار کرد و ایده ها و فضاهای جدید را تجربه کرد. گرچه در آثار وزیری مقدم ویژگی هایی از تداوم دیده می شود اما در عین تداوم که بیانگر هویت و شخصیت آثارش است، تجربه های جدید قابل توجه است. در آخرین نمایشگاهی که از آثار وزیری مقدم با عنوان "نقش برجسته های هندسی" در ایران برگزار شد، نیز این مشخصه دیده می شد.

حسینی در ادامه این پیام نوشته است: وزیری مقدم از هنرمندان شاخص ایران است و نقش و جایگاه این هنرمند در تاریخ هنر ایران ماندگار است. درگذشت وزیری مقدم را تسلیت می گویم. روحش شاد و یادش گرامی باد.

محسن وزیری مقدم

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پیامی درگذشت محسن وزیری مقدم؛ نقاش و مجسمه ساز را تسلیت گفت.

هادی مظفری در پیام تسلیتی برای درگذشت وزیری مقدم نوشته است: محسن وزیری مقدم از هنرمندان پیشگام نوگرای ایران با زبان و بیان شخصی و به عنوان یک شخصیت هنری در جریان هنر ایران تاثیرگذار و چهره ای بین المللی در هنر است و آثار او در موزه ها و مجموعه های بین المللی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

مظفری در ادامه این پیام نوشته است: درگذشت محسن وزیری مقدم از نقاشان شاخص نوگرای ایران را به خانواده و جامعه هنری تسلیت می گویم.