به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، نخستین جلسه هم‌اندیشی بزرگداشت صدمین سالگرد تاسیس هنرستان هنرهای زیبای تهران با حضور سید مجتبی حسینی معاون امور هنری، محمد  اله‌یاری مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری جمعی از مدیران و هنرمندان فارغ‌التحصیل هنرستان برگزار شد.

حسینی در این نشست با تاکید بر اهمیت و جایگاه هنرستان‌های هنرهای زیبا گفت: تاسیس هنرستان هنرهای زیبا در سال  1297 به عنوان اولین هنرستان نه تنها در ایران بلکه در منطقه، نشانه فرهنگ، مدنیت و هنردوستی این مرز بوم است. امسال یکصدمین سال تاسیس این هنرستان  است،  وظیفه ما تکریم فضل و هنر است. مفتخریم با حضور و مساعدت استادان بزرگ و صاحب نامی که محصول این هنرستان هستند برای معرفی بیشتر هنرستان هنرهای زیبا و دستاوردهای آن این رویداد هنری را گرامی بداریم.

 سپس محمد  اله‌یاری مدیرکل دفترآموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری گفت: معاونت هنری توجه ویژه‌ای به هنرستان‌های هنرهای زیبا  دارند و تاکید براین است که چراغ هنرستان‌ها پرنور باشد. ما امسال قصد داریم بزرگداشت یکصدمین سال تاسیس هنرستان هنرهای زیبای تهران و همچنین سال بعد هنرستان میرک تبریز را برگزار کنیم. در این حوزه اقداماتی انجام شده و مقدمات آن با تشکیل این جلسات با حضور استادان و هنرمندان بزرگوار آغاز شده است و تا اوایل آذرماه این جلسات به صورت مداوم برگزار می‌شود و با کمک و هم‌فکری به نتایج مهم دست  خواهیم یافت.

DSC_6134

در ادامه استادان و مدیران حاضر در جلسه دیدگاه‌ها و نظرات خود را درباره تاریخچه تاسیس و نقش هنرستان‌های هنرهای زیبا، راه‌های پیشبرد آموزش هنر در این برهه و پیشنهادهایی برای اجرای جشن صدمین سال تاسیس این هنرستان بیان داشتند.

این جلسه با حضور امیر اشرف آریان‌پور پژوهشگر، موسیقی‌دان و فارغ‌التحصیل از هنرستان هنرهای زیبا، شهرداد روحانی موسیقیدان آهنگساز و رهبر ارکستر و فارغ‌التحصیل هنرستان، حسن ریاحی؛ آهنگساز و موسیقیدان، محمد مظفری؛ اولین مدیرکل دفترآموزش و توسعه فعالیت‌های هنری پس از انقلاب اسلامی، مهدی افضلی؛ مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر، حمیدرضا نوربخش؛ مدیرعامل خانه موسیقی، محمد حسین  اسماعیلی؛ معاون و آرین، کارشناس اداره کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی استان تهران،  علیرضا دباغی؛ معاون اداری مالی بنیاد رودکی، مجید فروغی؛ مدیر روابط عمومی معاونت امورهنری و شریفی مسئول روابط عمومی دفترآموزش برگزار شد.