به گزارش هنرآنلاین، کوروش سرمدی که دانش‌آموخته دوره‌های پیشبرد و ارائه آموزشگاه هنری سکو است درباره این فیگورها می‌گوید:" در این میان آدم‌هایی را می‌بینید که هنرمند، ورزشکار، سیاستمدار، دانشمند و... هستند و از سوی دیگر پرتره‌هایی وجود دارند که کسی آن‌ها را نمی‌شناسد و به‌راحتی از کنار آن‌ها می‌گذریم. همه این افراد برای من عدد "یک" هستند که به دنیا آمده، کار خود را انجام داده و از دنیا رفته‌اند یا هنوز در قید حیات هستند. در بین این پرتره‌ها تصویرهای خالی را هم می‌بینید که این‌ها افرادی هستند که هنوز به دنیا نیامده‌اند و این‌ها را "صفر" در نظر گرفتم."

عیسی جباری، نقاش، در دو جمله درباره این نمایشگاه نوشته است:" بعضی از این آدم‌ها هیچ‌کس نیستند، بعضی از این آدم‌ها هیچ‌کس هستند."

سرمدی می‌گوید هیچ‌یک از فیگورهایش مانند دیگری نیست:" در این مجموعه تلاش کردم خودم را تکرار نکنم. در هر یک از کارها فضاسازی و ساخت‌وساز متفاوتی وجود دارد و سعی کردم در هرکدام تجربیات مختلف داشته باشم و میان پرتره و زمینه به شکل‌های مختلف ارتباط برقرار کنم. بعضی از آثار تا حدودی ساخت‌وساز دارند و بعضی خیلی آزاد هستند، اما درنهایت تفاوت آن‌ها با آثار قبلی من کاملاً مشهود است."

سرمدی درباره روند آموزش خود گفت:" در دوره کیوریتوری سکو، اساتید با بررسی آثار هر شخص آن‌ها را هدایت می‌کنند و بعد از گذشت چند جلسه تکلیف همه شرکت‌کنندگان و خط سیر هنری که دنبال خواهند کرد مشخص است. ما بر اساس علایق خود جلو رفتیم اما این بار طوری به سوژه خود پرداختیم که با کارهای قبلی ما متفاوت باشد و خودمان را تکرار نکنیم. نحوه کار کردن ما پخته‌تر شد و شیوه ارائه آثارمان تغییر کرد، ولی سلیقه افراد عوض نشد."

این هنرمند جوان گفت:" فکر می‌کنم دوره کیوریتوری سکو برای ما مانند یک دانشکده بود و با وجود اینکه تحصیلات آکادمیک هنر نداشتم احساس می‌کنم همه چیز را در این دوره به دست ‌آوردم. زروان روح‌بخشان که استاد تئوری ما بود اطلاعات زیادی از تاریخ هنر و نقاشی معاصر به ما داد و در بخش عملی هم که عیسی جباری مسئولیت آن را به عهده داشت راهنمایی‎های زیادی برای شناخت توانایی‌ها و ادامه مسیر خود دریافت کردیم."

نمایشگاه آثار پرتره کوروش سرمدی که از دوم شهریور در گالری ویستا آغاز به کار کرده، به مدت یک هفته در نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک11 دایر است.