به گزارش هنرآنلاین، سومین برنامه از سلسله نشست های تخصصی منتقدان تجسمی با موضوع بیانیه‌های هنری در نگارخانه لاله برگزار می شود. در این برنامه که با حضور سجاد باغبان و امیر راد برگزار می شود، موارد زیر بررسی و پیرامون آن گفتگو خواهد شد:

استیتمنت یا بیانیه هنری چیست؟ الحاقیه‌ای به دلخواه که ضرورتی در بود و نبودش نباید متصور بود؟ ابزاری برای پرتو افکندن بر "ذهن تاریک"؟ یا بیش از این‌ها و هم طراز با اثر هنری، متنی است در برابر متن؟

همزمان با استقبال پرشور هنر معاصر ایران از استیتمنت ‌نویسی، اختلاف نظرها در ماهیت بیانیه‌های هنری بعضی از کارکردهای این رسانه را همچنان با سوتفاهم‌هایی جدی همراه کرده است.

انجمن منتقدان تجسمی ایران به دنبال انتشار دو ویژه‌نامه با عنوان‌های "گزاره هنرمند" و " در ادامه تصویر"، همچنین برگزاری مجموعه سلسله نشست‌های تخصصی حول این موضوع در تکاپوی یافتن پاسخی برای این پرسش‌ها است.

این برنامه روز چهارشنبه 24مرداد1397 ساعت 17 در نگارخانه لاله برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در آن به نشانی خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی، نگارخانه لاله مراجعه نمایند.