به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاهی با آثار "استاد محمد بهرامی" در این برنامه افتتاح می‌شود. تمبر یادبود "استاد محمد بهرامی" با حضور استادان آیدین آغداشلو، رضا بانگیز، قبادشیوا ، علی اکبرصادقی، حسین محجوبی، مجید بلوچ، عباس مشهدی زاده، ابراهیم حقیقی، فرزاد ادیبی، کورش قاضی مراد، جمشید حقیقت شناس، سیروس آقاخانی در این برنامه رونمایی می‌شود.

محمد بهرامی متولد سال 1305 است. وی طراح گرافیک، نقاش و نگارگر از پایه‌گذاران گرافیک نوین ایران است و در صنایع مستظرفه نزد استادان نقاشی ملی و سنتی ایران به فراگیری این هنر پرداخت و از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد. او دوره عکاسی را در انستیتو عکاسی نیویورک با درجه ممتاز به پایان رساند.

 بهرامی سال 1325 نخستین آتلیه خود را به نام "آرک" از نخستین آتلیه‌های گرافیک ایران را با همکاری شاگردش جواد هاتف در خیابان لاله‌زار تاسیس کرد و بسیاری از استادان گرافیک و هنرهای تجسمی از جمله مرتضی ممیز، آیدین آغداشلو ، محمد احصایی، علی اکبر صادقی ، پرویز کلانتری ، ‌محمد تجویدی ، بوریس آسیریان، علی شاه‌میری ، حسین اسلامیان ، محمد علی زاویه ، علی اصغر معصومی، عباس کوه‌زاد و بیوک احمری در این آتلیه با او همکاری داشتند.

محمد بهرامی سالهاست به تالیف کتاب "تاریخ هنر ایران" مشغول است و بدین منظور چند کتاب دیگر را نیز ترجمه کرده است. وی همچنین با تصویرسازی و نگارگری شاهنامه مجموعه نفیسی را به چاپ ‌رسانده است که دسامبرسال 1972 برابر با آذر 1351  از سوی بخش فرهنگی سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویورک به نمایش درآمد.

همچنین نمایشگاه آثار استاد بهرامی تا 28 مرداد در گالری شماره یک ارسباران برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می‌شود.