به گزارش هنرآنلاین، در میان استقبال خوب هنردوستان و هنرمندان، سید محمد مجتبی حسینی معاون هنری و هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد نیز در افتتاحیه این رویداد حضور یافتند.

گران‌ترین اثر به فروش رسیده در روز افتتاحیه یک اثر کوچک از فرامرز پیلارام است در اندازه سی در سی سانتی‌متر که ٤٠ میلیون تومان به فروش رسید.

اما از منظر تعداد آثار به فروش رسیده جوانان طلایه‌داری می‌کنند که در روز نخست منیر قنبری هنرمند جوان که کارش یک تا یک و نیم میلیون تومان قیمت‌گذاری شده با فروش سه اثر نقاشی پیشتاز است؛ نکته جالب فروش خوب مجسمه بود: کیوان بیرانوند و امیر حصاری هر یک با فروش دو مجسمه، خبر از توجه به این هنر می‌دهد. البته بهمن نیکو نیز با فروش دو نقاشی در این فهرستگان حضور دارد.

به رسم این رویداد فرهنگی اقتصادی، آثاری ارائه می‌شود که مردم را برای خرید اثر هنری تشویق کند و در این میان قیمت‌گذاری‌های مناسب و در نظر گرفتن طیف‌های متنوعی از سلایق هنری از اهمیت بالایی برخوردار است.

با همین هدف قیمت آثار در این دوره از سیصد هزار تومان تا هشتاد و پنج میلیون تومان و از منظر گونه و سبک هنری از خوشنویسی تا نقاشی‌خط و نقاشی و از انتزاع محض تا رئال و... تنوع دارند.

گران‌ترین کار این دوره اثری از زنده‌یاد بهمن محصص  است: یک نقاشی روی مقوا که گالری گلستان آن را ٨٥ میلیون تومان پیشنهاد کرده است.

البته دوستداران بهمن محصص فرصت خرید اثر دیگری از او با قیمت پایین‌تر را هم دارند، یک لیتوگرافی که ٥٥ میلیون تومان روی دیوار می‌رود.

دو اثر زیبا از سید محمد احصایی یکی هشتاد و دیگری شصت میلیون تومان، نقاشی منظره از کیخسرو خروش ٦٠ میلیون تومان، اثری قابل توجه از زنده‌یاد فریده لاشایی ٢٥ میلیون، کاری از حجت شکیبا ٢٠ میلیون تومان... در کنار خوشنویسی‌های درخشانی از زنده‌یاد رضا مافی و... جمع اساتید را در صد اثر صد هنرمند بیست و ششم جمع کرده است.

اما بدون تردید مانند همیشه بخش درخشان صد اثر، حضور پررنگ و انرژی‌بخش جوانان است، کارهای چشمگیری از هنرمندان جوان که به جایگاه تثبیت شده‌ای در بازار هنر دست‌یافته‌اند در این نمایشگاه معتبر باقیمت‌های بسیار مناسب حدود ٤ تا ٨ میلیون تومان ارائه شده است.

البته سهم هنرمندان تازه کشف شده و هنرمندان شهرستانی هم در این رویداد بسیار بالاست که قیمت‌های ارزان و باورنکردنی دارند و می‌تواند خانواده‌ها را با حداقل هزینه صاحب یک اثر هنری چشم‌نواز و بسیار دل‌نشین کند.

در این میان همانند نمایشگاه‌های اخیر صد اثر، مجسمه هم سهم مهمی را به خود اختصاص داده است که برخی‌شان فوق‌العاده زیبا هستند: از زنده‌یاد ایرج زند مجسمه‌ای با قیمت ٣٠ میلیون تومان پیشنهاد شده است، از غازی ، قره‌باغی ، شاهمرادی، یاوری و البته چند مجسمه‌ساز جوان که امسال گالری گلستان برای نخستین بار آن‌ها را معرفی می‌کند هم مجسمه‌های دیدنی به نمایش و فروش است.

علاقه‌مندان به هنر و مجموعه‌داران گاه چند بار از صد اثر دیدن می‌کنند زیرا هر اثری به فروش می‌رود، جای خود را به اثری دیگر از همان هنرمند می‌دهد و معمولا با فروش خوب آثار، هر چند روز یک‌بار این نمایشگاه تازه و نو نوار می‌شود.

بیست و ششمین صد اثر صد هنرمند،عصر جمعه دوازدهم مرداد افتتاح و تا سی ام مرداد هر روز (غیر از پنجشنبه‌ها)  از ساعت چهار تا هشت بعدازظهر در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34  دایر خواهد بود.