به گزارش هنرآنلاین، در متن کامل این فراخوان آمده است:

دبیرخانه جشنواره عکس نور نگار بدین وسیله برگزاری پنجمین دوره جشنواره را با عنوان "ایران من" اعلام می‌کند.

جشنواره دارای دو بخش، اصلی و جنبی است.

"ایران من" با تمرکز بر محیط زیست، موضوع بخش اصلی است. این بخش با تأکید بر رابطه انسان و محیط طبیعی، محیط زیست و توسعه پایدار، محیط زیست شهری، سبک زندگی دوستدار محیط زیست برگزار می‌شود. در این بخش تنها مجموعه عکس، بین 5 تا 8 عکس پذیرفته می‌شود. هر مجموعه بایستی دارای استیتمنت،حداکثر 400 کلمه‌ای و هر عکس نیز باید دارای کپشن حداکثر 100 کلمه باشد. علاقه‌مندان می‌توانند جهت آشنایی با نحوه تولید استیتمنت و کپشن‌نویسی به مقالات آموزشی در سایت جشنواره مراجعه کنند.

"انسان در طبیعت" موضوع بخش جنبی این جشنواره است که شرکت کنندگان می‌توانند، به صورت تک عکس و حداکثر با 8 قطعه عکس در آن شرکت کنند.

جوایز این جشنواره عبارت‌اند از:

سه نفر در بخش اصلی: هر نفر مبلغ 10 میلیون تومان

سه نفر در بخش جنبی: هر نفر مبلغ  6 میلیون تومان

بر اساس این گزارش، افشین شاهرودی، مسعود زنده روح کرمانی، نادر داودی، صادق میری و سعید محمودی ازناوه هیئت داوران این جشنواره هستند. همچنین مسعود افشانی، دبیر جشنواره، ابراهیم حیدری، دبیر اجرایی و داریوش محمدخانی مسئولیت مشاور هنری این جشنواره را بر عهده دارند.

علاقه‌مندان به حضور در این جشنواره می‌توانند حداکثر تا دوشنبه 7 آبان ماه آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

شایان ذکر است، داوری آثار این جشنواره در آبان ۱۳۹7 انجام می‌شود و آیین اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه آثار برگزیده نیز در آذرماه 1397 خواهد بود.

هزینه ثبت نام و شرکت در جشنواره به شرح زیر است: (مبلغ ثبت نام به ازای هر شرکت کننده است و تعداد عکس‌ها تأثیری در مبلغ ثبت نام ندارد)

ثبت نام طی ماه اول فراخوان (از 1 مرداد تا 1 شهریور): پانصدهزار ریال

ثبت نام طی ماه دوم فراخوان(از 2 شهریور تا 2 مهر): ششصدهزار ریال

ثبت نام طی ایام باقی مانده به پایان فراخوان (تا 7 آبان): هفتصد و پنجاه هزار ریال

شرکت در این جشنواره برای همه آزاد است و محدودیت سنی ندارد.

محدوده جغرافیایی عکس‌ها کشور ایران و ملیت عکاس بدون محدودیت است.

هر عکاس می‌تواند فقط مجموعه عکس در بخش اصلی (بین 5 تا 8 عکس) و فقط 8 تک عکس در بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

دریافت آثار تنها از طریق سایت جشنواره به نشانیfestival.noornegar.com  امکان‌پذیر است و برای ارسال آثار باید در سایت جشنواره ثبت نام و طبق دستور کار درج شده در سایت عمل کنید.

دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثار بر روی دیسک یا به هر صورتی غیر از بارگذاری در سایت جشنواره، معذور است .

عکس‌ها می‌بایست با فرمت jpeg در اندازه، ضلع کوچک حداقل 2450 پیکسل و حداکثر حجم فایل 10 مگابایت، بر روی سایت جشنواره بارگذاری شوند. حداقل رزولوشن عکس‌های موبایلی باید 8 مگاپیکسل باشد.

ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه‌ای وارد نکند. دبیرخانه جشنواره از پذیرش عکس‌های فتومونتاژ، کولاژ، پانوراما، و HDR معذور است.

عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هر نشانه تصویری باشند.

در صورتی که کیفیت آثار ارسالی برای چاپ در کتاب و نمایشگاه مناسب نباشد، اصل فایل با کیفیت بالاتر درخواست خواهد شد. در صورت عدم ارائه فایل اصلی، عکس از جشنواره حذف خواهد شد.

‌عکس‌ها باید دارای عنوان باشد و اطلاعات مربوط به مکان و زمان عکس‌برداری در هنگام بارگذاری در سایت جشنواره در قسمت توضیحات درج شوند.

از نظر برگزار کننده، ارسال کننده عکس مالک اثر شناخته می‌شود. هرگونه مسئولیت ناشی از آن و پاسخگویی به پیامدهای حقوقی ناشی از آن با ارسال کننده اثر خواهد بود. هرگونه برخورد و تصمیم‌گیری نهایی در مورد متخلفان به عهده دبیرخانه خواهد بود.

برگزار‌کننده حق استفاده از عکس‌های پذیرفته شده را برای چاپ در کتاب، بروشور، انتشارات و موارد تبلیغاتی مربوط به جشنواره، با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می‌دارد.

ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده با برگزارکننده است.

آثار برگزیده به صورت کتاب چاپ و منتشر خواهد شد. به تمام هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا می‌کند، گواهی شرکت در جشنواره و یک جلد کتاب نمایشگاه در دبیرخانه جشنواره اهدا خواهد شد.

 علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن دبیرخانه: 7356-021 (داخلی 107) تماس حاصل نمایند.