به گزارش هنرآنلاین، سیدمجتبی حسینی، صبح شنبه 16 تیرماه از روند بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران بازدید کرد و با مسوولان شرکت‌های مجری و مشاور بهسازی موزه، گفت و گو کرد. 

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از موزه هنرهای معاصر تهران گفت: موزه هنرهای معاصر جایگاه مهمی در هنر جامعه دارد و براساس ضرورت، طرح بهسازی موزه شکل گرفت و با در نظرگرفتن اصول تخصصی و مشخصه‌های موزه هنرهای معاصر تهران، بازسازی انجام می‌شود.  با توجه به نقش موزه هنرهای معاصر تهران در فضای هنر و برای فعالیت آن، ضرورت دارد سرعتِ انجام بهسازی هم مورد توجه قرار گیرد تا دوباره فعالیت موزه آغاز شود. 

حسینی همچنین گفت: گروهی از متخصصان حوزه معماری، مرمت و هنرمندان به عنوان گروه مشورتی نیز روند بهسازی را نظارت می‌کنند و به طور مستمر این روند را دنبال می کنند. 

مسعود معمار، سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این بازدید، از روند به‌سازی گزارش داد و گفت: براساس برنامه ریزی، عایق های حرارتی و رطوبتی پشت بام ها در حال انجام است و سه گالری موزه را هم از نظر ایمنی، حریق و ... آماده و مجهز کرده‌ایم تا آثار گنجینه به این گالری ها منتقل شود و به‌سازی موزه آغاز شود سپس فضای برودتی و حرارتی گنجینه تفکیک شود. 

همچنین در این بازدید، محسن عقابی _ مجری طرح به‌سازی موزه هنرهای معاصر تهران _ و احمد طالبی‌نژاد – مشاور طرح بازسازی موزه _ نیز گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های بعدی به‌سازی موزه را ارایه کردند. 

معاون امور هنری، از گالری‌ها، پشت بام و سایر بخش‌های موزه هنرهای معاصر تهران با  همراهی مرتضی باقرنژاد، امین مویدی اصفهانی، مجید ملانوروزی و علی محمد زارع – از مدیران معاونت امور هنری _ بازدید کرد.