به گزارش هنرآنلاین، این نمایشگاه نام و مفهوم خود را از ایده‌هایی گرفته که یکی از آرمان‌های آن تعالی و ارتقاء هنر ایران است؛ بدون وابستگی به هیچ‌یک از جریان‌ هنری و فکری و پیش درآمدی است بر زمینه‌ سازی برای نمایاندن آفرینش‌های نوین نقاشی هنرمندان جوان شیراز و ظهور نسل جدیدی از هنرمندان را نوید می‌دهد که برآنند محدودیت پذیری گفتمان‌های هنری غالب را به چالش کشند.

بیش از 40 اثر نقاشی در این نمایشگاه ارائه می شود که یکی از جنبه‌های قابل‌توجه آن، تنوع موضوعی و تکنیکی آثار است. برخی از آثار، تصویری از میراث هنری عمیق بومی و ایرانی را در خود دارد درحالی ‌که برخی دیگر خارج از سنت‌های قومی محلی، شخصی نگاری شده‌اند. بدین‌سان در آثار این هنرمندان، نشانه‌هایی از فرهنگ، اقلیم و پیوستگی گذشته و حال وجود دارد و بازتابی است از تخیل و پندارهای آنها.

 "بهار شیراز" بهانه‌ای است برای دیده شدن بخشی از هنرمندان جوان شیراز و آثار آن‌ها.

هنرمندان حاضر در این نمایشگاه سـمیرا اسـفندیاری،سـپیده امـیدوار،مـریم پـورجم،فـائـزه تـقویان،شمیم برزگر، فرزانه چوپانی نژاد، هانیه حجازی فر، اشرف حیاتی، حمید رضا خانلویی، زهرا درویشی، مهتاب رضایی، پریسا رنجبر، بهار سبحان زاده، مهناز سوارکوب، نازنین شعائی، علی شـیری، فـهیمه فـرازنده، مـهسا فـلاحیان، مـرضیه کـازرونـی،سمانه کاظمی، سمیه کاظمی، سمانه کریمی، شمیم کـشاورزی، شـیدا مـحمودی ابـهری، سلمان مهذبیه، شهرزاد معین،  پـریچهر نـظامی و مهوش نظریه هستند.

نمایگشاه بهار شیراز روز جمعه 15 تیر1397 از ساعت 16 تا 20 با حضور هنرمندان گشایش خواهد یافت و برای بازدید تا 2 مرداد ماه به استثنای ایام تعطیل از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 19 و روزهای پنجشنبه تا ساعت 13 ادامه خواهد داشت.

نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله قرار دارد.تلفن:88960492- وب سایت:www.lalehartgallery.ir