سرویس تجسمی هنرآنلاین، سحر امینی، هنرمند نقاش درباره برگزاری نمایشگاه گروهی "نگاه" به خبرنگار هنرآنلاین گفت: این نمایشگاه حاصل دغدغه‌های هنرمندان جوان است. بر همین مبنا نیز موضوع اصلی آثار مربوط به نگاه هنرمندان نسبت به زندگی است.

او افزود: نمایشگاه "نگاه"سعی دارد که نحوه برخورد و تفکر هنرمندان را درباره زندگی روزمره، انسان و اتفاقاتی که رخ می‌دهد، به نمایش بگذارد به همین خاطر زوایای مختلفی از نگاه هنرمندانه را می‌توان در نمایشگاه دید.

این هنرمند نقاش درباره نحوه گزینش و انتخاب آثار بیان کرد: گروهی که در این نمایشگاه حضور دارند، به صورت کاملاً گزینشی و بر مبنای آثار ارائه شده، انتخاب شده‌اند بنابراین برای نخستین بار است که در کنار یکدیگر نمایشگاه گروهی دارند. البته هنرمندان دیگری نیز برای حضور در این نمایشگاه اقدام کردند و آثاری ارائه دادند که از فیلتر اولیه برای پذیرش نگذشت و پذیرفته نشد.

امینی ادامه داد: در این نمایشگاه 18 هنرمند در کنار استاد محسن ایرانی که به صورت افتخاری آثار خود را در این نمایشگاه ارائه کرده‌اند، حضور دارند.

او درباره دلیل برگزاری این نمایشگاه توضیح داد: هدف اصلی من از برگزاری این نمایشگاه ایجاد فضایی مناسب برای نمایش آثار هنرمندان جوان بود زیرا در اغلب موارد هنرمندان جوان به دلیل تعداد اندک کارهای اجرا شده یا سخت‌گیری‌های گالری‌ها در زمینه مدت زمان انتظار هنرمند و هزینه‌ها، موفق به اجرای نمایشگاه نمی‌شوند بنابراین قصد ما این بود که فضایی برای بروز و ظهور هنرمندان ایجاد کنیم.

مدیر اجرایی نمایشگاه نگاه درباره تعداد آثار به نمایش گذاشته‌شده در این نمایشگاه، بیان کرد: در این نمایشگاه 25 اثر وجود دارد که بر مبنای آن می‌توان گفت از هر هنرمند بین 1 تا 2 اثر به نمایش گذاشته شده که در ابعاد مختلفی هستند البته بخش عمده کارها ابعاد بزرگی دارند.

امینی تصریح کرد: با توجه به اینکه هنرمندان حاضر در این نمایشگاه نگاه‌های متفاوتی به کار داشتند، تکنیک‌های کار نیز متفاوت است البته بخش عمده کارها بر روی بوم اجرا شده اما کار بر روی مقوا نیز در این نمایشگاه وجود دارد.

او افزود: بخش عمده کارهای این نمایشگاه با استفاده از رنگ و روغن اجرا شده است اما آبرنگ نیز در بین آثار دیده می‌شود.

مدیر اجرایی نمایشگاه نگاه ادامه داد: جمع آوری آثار این نمایشگاه نزدیک به دو ماه طول کشید زیرا سعی ما این بود که هنرمندان و آثاری را انتخاب کنیم که دارای خط نگاه نزدیک به یکدیگر و سطحی قابل توجه هستند.

بر اساس این گزارش، در نمایشگاه گروهی نگاه، آثاری از سحر امینی، سارا ابراهیمی، عسل جلوه، پارمیس حکیمی، آیدا خواجه، بیتا ذاکرین، رضوان زردچقایی، لیلی عارفی، حامد شیری‌جیان، فرزانه عنابستانی، مطهره غلامی، سارا کشمیری، سامان محمدی‌پور، مهسا مهدی‌زاده، فرشاد نساجی، نیلوفر هدایتی، آلاله همایون و تارا یاوری به نمایش گذاشته می‌شود.

علاقه‌مندان به بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا 31 خرداد ماه همه روزه از ساعت 10 تا 20 به گالری ایده واقع در میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان هجدهم، پلاک 26 مراجعه کنند.