به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه آثار نقاشی"مظاهر آذرپی" در روز پنجشنبه 24خردادماه در نگارخانه بهنام دهش‌پور با نمایش 30 اثر آغاز به کار خواهد کرد. "آبسنگ" نام مجموعه‌ای از آثار نقاشی مظاهر آذرپی با سبک ناتورالیسم (طبیعت گرایی) است که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

محمد هادی فدوی، نقاش برجسته درباره آثار این هنرمند برجسته گفت:"مظاهر آذرپی هنرمندی پویا و تلاشگر است. نقاشی‌هایی بر بوم و کاغذ ساخته و نیز تندیس‌هایی ویژه ایجاد کرده. او با آب و رنگ حکایت دیگری را بیان می‌کند و فضاهای جانداری را با حذف زواید و ساده کردن درخت و سنگ و خاک و آب بر بستر کاغذ نقش می‌کند؛ در کارهایش زمان را متوقف می‌ کند تا ما را با تجربه خودش از طبیعت آشنا کند و در ورودی به این جهان اثیری را به روی ما بگشاید. می‌خواهد که ما هم در لذت زیستن با هستی که او دیده است شریک شویم..."

مظاهر آذرپی در خصوص آثار خود می‌گوید: " آثار نقاشی، طراحی و مجسمه های من به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: یکی آثاری که تحت تأثیر نقاشی ایرانی ولی با رویکردی مدرن بوجود آمده‌اند و دیگری آثار آبرنگ که رویکردی طییعت گرایانه دارند. این نمایشگاه حاصل آثاری با ابزار آبرنگ از مناظر طبیعت است. علت انتخاب آبرنگ، لطافت و سادگی و در عین حال قابلیت بیان بالا و در ضمن سهولت حمل و نقل به طبیعت و استفاده آسان آن در شرایط خارج از کارگاه بوده است. در موضوعات مورد نظر نیز همگی از طبیعت زیبای ایران استفاده شده و محوریت آن روکاره‌ها و بازی های متقابل آب و سنگ بوده است که بیانگر قدرت و تأثیر آب با همه ملایماتش بر روی سنگ سخت می باشد..."

مظاهر آذرپی، متولد سال 1344 در شهر اراک، نقاش و مجسمه ساز، و دانش آموخته رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی و رشته انیمیشن از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر در مقطع کارشناسی ارشد است.

این هنرمند تاکنون، نمایشگاه‌های انفرادی متعددی در گالری‌های خصوصی و دولتی شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و اراک برگزار کرده و در تعدادی نمایشگاه گروهی و جشنواره و بی‌ینال نیز در داخل و خارج از کشور نیز شرکت کرده است.

لازم به‌ذکر است بخشی از عواید حاصل از این نمایشگاه صرف تأمین هزینه دارو و درمان بیماران مبتلا به سرطان خواهد شد.

علاقمندان به بازدید از این نمایشگاه می توانند تا 29 خرداد ماه همه روزه از ساعت 11 الی 19 به نگارخانه بهنام دهش‌پور واقع در: خیابان شهید لواسانی(فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان(فروردین سابق)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک ۱۳ مراجعه کنند.