به گزارش هنرآنلاین، در این نمایشگاه 11 اثر از مرضیه ناظم زاده از اول تا هشتم خرداد ماه در خانه گفتمان شهر به نمایش گذاشته می‌شود. نمایشگاه ققنوس ایران زمین ساعت 18 روز سه شنبه اول خرداد ماه در خانه گفتمان شهر واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، شماره 514 افتتاح می‌شود و علاقمندان می‌توانند تا هشتم خردادماه از این نمایشگاه دیدن کنند.

ناظم‌زاده در آثارش به بازتولید پیشینه فرهنگی و هویتی در عصر پسامدرن و اندیشه ایرانشهری توجه دارد. ناظم‌زاده در متنی برای این نمایشگاه نوشته است: ایرانشهر، بانویی میترایی از جنس لطافت‌های شیرین زنانه و حافظ اندیشه‌های نیک نهاد، از ابتدای تاریخ کهن در این سرزمین زیسته و بالیده است. ایران بانو، از گذشته تا به امروز، به فرزندان خود عشق ورزیده و سرچشمه زندگی و بالندگی آن بوده و مهر آنها را طلب می‌کند. این نمایشگاه فرصتی است برای دیداری تازه کردن با ایران بانو.

آثار ناظم‌زاده تاکنون در نمایشگاه انفرادی "نیلوفر" در گالری ناشناس لاهه هلند در اسفند 1395، نمایشگاه گروهی "نور" در گالری میترا بارله ناسائو؛ شهر مرزی بین بلژیک و هلند در اردیبهشت 1396، و نمایشگاه گروهی"طرب" توسط گالری میترا لاهه هلند تیرماه 1396 به نمایش گذاشته شده است و ققنوس ایران زمین نخستین نمایشگاه انفرادی او در ایران است.