به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه "این جهان بازیافته" آثار بهار مجابی از این جمعه در گالری فردا به نمایش درخواد آمد و این هنرمد که خواهر جواد مجابی، نویسنده مطرح هنرهای تجسمی ایران است، برای نخستین بار این مجموعه را برای نمایش انتخاب کرده است.

در این نمایشگاه که 20 اثر نقاشی از این هنرمند و نیز 12 مجسمه و یک چیدمان برای نمایش انتخاب کرده است، مروری خواد شد بر یک دوره از فعالیت هنری بهار مجابی.

در استیتمنت این نمایشگاه که به قلم جواد مجابی، برادر این بانوی هنرمند نگاشته شده است، آمده: این نمایشگاه ، حاصل هفت سال کوشش پیگیر بهار مجابی در نقاشی و تندیسگری است. " طبیعت بیجان " اولین انگیزه بازنمایی زندگی ایرانی است که در آنها لذت نقاشی کردن صرف ثبت اشیای خاطره‌انگیز شده است. دوره بعدی مجموعه "دست‌ها " ست که تاکید بر انگشتان آفرینشکار هنرمندان معاصر ، کوشش زیستاری آنها را در آفریدن جهان معنوی شان بازتاب می‌دهد. انگشتان موسیقیدانانی چون جلیل شهناز و چکناواریان و ادیبانی چون دولت‌آبادی و نقاشانی چون حسین مجابی ، ارتباط حسی هماهنگ بین تنانگی و کارکرد ذهن خلاق را یادآور می شود.  دوره دیگر کار هنرمند ، خاطره‌های ثبت شده از سفر قشم است، نشانگر اینکه حادثه گذرا در هنر بدل به اثر ماندگار می‌شود. دوره نهایی کار نقاش از اهتمام او در بازآفرینی زیست جهان ما حکایت می‌کند که زندگی، کار ، عشق و رنج را در تجلیات گوناگونش پیش چشم می‌آورد. در تندیسگری او به مفاهیم خاصی چون "انار" نماد زندگی ، "وطن" آدمی در عرصه مادیت هستی پرداخته و با کاهشگری خطوط و حجم‌ها به تجسم انتزاعی نمودها  نزدیک شده است.

این نمایشگاه از بیست و یکم اردیبهشت ماه تا بیست و هفتم این ماه در گالری فردا برپا خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ واحد ۲ مراجعه کنند و یا  برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانند با تلفن ۸۶۰۷۲۶۰۲ تماس بگیرند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان بازدیدکنندگان است.