به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه عکس و پرفرمنس "سرگیجگی" شکرانه کریم، جمعه چهاردهم اردیبهشت ماه  با حضور جمعی از هنرمندان و اهالی رسانه با همکاری گالری ساتیا به عنوان برگزار کننده، توسط ژاله صادقیان افتتاح شد.  

دیگر هنرمندان حاضر در این مراسم عبارتند از؛ حسن فتحی، رضا بنفشه خواه، همایون ارشادی، عبدالرضا اکبری، بهمن دان، محمد شیری، غلامرضا صنعتگر، فرج الله گل سفیدی، جواد یحیوی، محمد فرنود، رضا دلپاک، آرش فلاحت پیشه، حامد کاظمی، علی جناب، امید مسعودفر، میثم قره گزلو و .... براساس این گزارش در این نمایشگاه تابلوهایی از عکس‌های این عکاس از نمایش‌های مختلفی که سال گذشته به روی صحنه رفتند به نمایش گذاشته  شد.

مسعود پاکدل عکاس با سابقه تئاتر، سینما و تلویزیون که این روزها ساکن کشور کاندا است در مورد آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه نوشت :" ثبت لحظه‌ها و ارائه آن به آیندگان یکی از آرزوهای بشر بود که با اختراع دوربین جامه عمل به خود پوشید و توانست کم کم و در گذر زمان از قالب سرگرم کننده خود فاصله بگیرد و به عنوان یک سند کاربرد پیدا کند. بعدتر هم بعد هنری پیدا کرد و عکاسی از تئاتر، سینما و دیگر هنرها جایگاه مهمی پیدا کرد. آن قدر که حالا این ژانر عکاسی توجه عکاسان زیادی را به خود جلب کرده است. در این میان یکی از مهم ترین بخش‌های عکاسی هنری، عکاسی از تئاتر است که هم برای هنرمندان و عوامل یک نمایش اتفاق مهمی محسوب می‌شود و هم عکاسان دوست دارند بتوانند در این عرصه فعالیت کنند.

من سال‌ها در زمینه عکاسی تئاتر به شکل‌های مختلف کار کردم و با عکاسان و دوستان زیادی در این رشته هم قدم شدم. کسانی هم بودند که با پیگیری زیاد به نتایج خوبی در این زمینه رسیدند. شکرانه کریم یکی از آن هاست. من شاهد بودم که با پیگیری مثال زدنی عکاسی را دنبال کرد و به نظرم به جایگاه خوبی در این زمینه رسیده است. به نظر من در مورد حرفه عکاسی پیگیری و استمرار در کار از همه چیز مهم‌تر است. با توجه به پیشرفت روز افزون امکانات عکاسی دیجیتال و ساده شدن عکاسی فقط کسانی ماندگار خواهند شد که نگاه ویژه و خاص خودشان را در کارهایشان نشان دهند و بتوانند با تصاویر، ویژگی خودشان را به نمایش بگذارند. حرف نمایش را بفهمند و در عکس ها جاری سازند. شکرانه توانست تصاویری چشم‌نواز از نمایش‌ها ثبت کند. امیدوارم مشکلات و موانع موجود در این مسیر نتوانند سد راهش شوند و با انرژی به کارش ادامه دهد و شاهد موفقیت های بیشتری از او باشیم."

لازم به ذکراست در این نمایشگاه علاوه بر نمایش تابلو‌های عکس از نمایش‌های مختلف که به روی صحنه رفتند، همچنین اجرای پرفرمنسی با عنوان" قاب نوزدهم" به طراحی کاوه آذرآئین و کارگردانی شکرانه کریم نیز اجرا  شد.  در این اجرای دنیا مرادی، سمیرا شاهنجرینی، شیوا باقرزاده بازی کردند.  

نمایشگاه عکس و پرفرمنس" سرگیجگی" روز جمعه چهاردهم اردیبهشت ماه ساعت 16الی 20 در گالری ساتیا به نشانی؛ خیابان فرشته، خیابان شبدیز، انتهای بن‌بست افشار افتتاح  شد. علاقمندان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه همه روز از ساعت   11تا 19 به این گالری مراجعه کنند.