به گزارش هنرآنلاین، هانی نجم گفت: با توجه به افزایش حیوان‌آزاری در ماه‌های اخیر که قلب بخش عمده‌ای از افراد جامعه و به ویژه هنرمندان را به درد آورده است٬ تصمیم گرفتم که نمایشگاهی  گروهی با موضوع حیوانات و سهمی که آن‌ها از زندگی دارند برپا کنم.

این هنرمند ادامه داد: متاسفانه جمعی از ما انسان‌ها تصور می‌کنیم که تمام جهان باید تحت سیطره قدرت ما باشند و در این میان حیوانات هیچ سهمی ندارند و با آن‌ها به هر شیوه‌ای که می‌توانیم بدرفتاری می‌کنیم.

او افزود: ایده برپایی این نمایشگاه سه ماه پیش به ذهنم رسید و آن را با تعدادی از هنرمندان که آن‌ها نیز دلبستگی خاصی به حیوانات دارند در میان گذاشتم و در این مدت هر یک از هفت هنرمند شرکت کننده در این نمایشگاه و خودم از پنج تا هفت اثر را با این موضوع خلق کردیم که این آثار در نمایشگاه سهم در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته‌اند.

نجم گفت: هنرمندان برای خلق اثر در این نمایشگاه آزاد بودند و در این نمایشگاه شاهد نقاشی‌هایی با تکنیک‌های متنوع هستیم. ابعاد آثار این نمایشگاه متنوع است و بخشی از عواید فروش این نمایشگاه صرف بهبود وضیعت حیوانات بی سرپرست خواهد شد.

دراین نمایشگاه آثار مهسا امین‌زاده٬ زهرا سادات ابراهیمی٬ هستی خادمی٬ مجتبی رستمی٬ سعیده علوی‌پور٬ شروین سعید کندری٬ افسانه مسگرزاده و هانی نجم به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه گروهی "سهم " تا ۱۹ اردیبهشت در گالری شکوه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. این گالری در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک ۱۹ واقع شده است.