به گزارش هنرآنلاین، این نمایشگاه شامل ۱۱ عکس سیاه و سفید از ۱۳ سال تلاش علی شکری در زمینه عکاسی است که بر روی بوم و کاغذ  ارائه خواهد شد.

همزمان با این نمایشگاه، کتاب "مصائب درختان" نیز رونمایی می‌شود، این کتاب مجموعه‌ای از ۱۱۱ عکس از درختان است که با مقدمه‌ای به قلم هادی شفائیه در قطع مربع و در سایز ۲۸ در ۲۸ سانتی‌متر توسط انتشارات ماتادور در کشور انگلستان چاپ شده است.

شکری در این مجموعه به درخت همچون المانی انسانی نگریسته و  روابط بین آن‌ها، احساس درخت‌ها و زندگی‌شان را از دریچه دوربین انعکاس داده است.

عکس‌های شکری در این مجموعه از درختان در طبیعت برفی است، وی این عکس‌ها را از طبیعت شهرهای مختلف ایران چون لرستان، شهرکرد، آذربایجان و ... ثبت کرده است.

علی شکری متولد سال ۱۳۶۰ است. او از سال ١٣٨٢ عکاسی می‌کند و در این مدت موفق به برگزاری پنج نمایشگاه انفرادی شده و آثارش در نمایشگاه‌های گروهی در آمریکا، انگلیس، سوئیس، اسلوانی، ترکیه، آذربایجان و البته ایران شرکت داشته است. شکری در سال ١٣٨٥ در دوسالانه عکس، عکاس منتخب طبیعت شده و در سال ٢٠١٠ به عنوان نخبه آذری زبان در موضوع عکاسی، در کشور آذربایجان، زیر نظر سازمان TED معرفی شده است.

نمایشگاه"مصائب درختان" تا ۲۱ اردیبهشت‌ماه در گالری مژده برپا خواهد بود و علاقمندان می‌توانند همه روزه به جز شنبه‌ها از این نمایشگاه دیدن کنند. نشانی گالری مژده: سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، هجدهم شرقی، پلاک 27 هست.