به گزارش هنرآنلاین، حسام صفایی فرد، هنرمندی جوان، توانمند و جسور است. وی در این مجموعه از آثارش عموما از رنگ سفید و همینطور از کلاژهای پارچه و چوب استفاده کرده است. او در خلق نقاشی‌هایش به ۲۸۸۵ روز جنگ ایران و عراق توجه داشته است و آنرا در فضایی انتزاعی و با رنگ سفید نقاشی کرده است.

 دنیای این هنرمند از نقاشی‌هایش اصلا جدا نیست و او به نوعی تجربه‌های زیسته‌اش را نقاشی کرده است. فضای اکسپرسیو آثار وی به نوعی تداعی جنگ و درگیری را در ذهن مخاطب ایجاد می کند. در این نمایشگاه ۱۱ نقاشی که با کلاژ و ترکیب مواد خلق شده‌اند در ابعاد بزرگ در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

حسام صفایی‌فرد در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه نوشته٬" 2885 روز بازه‌ای از تاریخ من است که من 836 روز آن را ندیده‌ام و در 2049 روز از آن، با چشم گشودن در عالم ماده،  نوبابه گی‌ام را زیسته ام. انتظار تجربه ، تجربه امروز ، تجربه دیروز ، تجربه فردا و  تکرار و تکرار و تکرار.دست و پازدن در اعماق تاریخی که پناه گاهی جز بستر سنگین و زمخت و تاریکای بلعنده ی خودش نیست .

حسام صفایی فرد  متولد1361 است. او در اواسط دهه 80 جذب دنیای رنگ و سطح و بافت فرم‌های هنرهای تجسمی شد. نقاشی را نزد دنیا رستمی آغاز نمود و در طی مسیرش ، فضای ذهنی خود را پیدا کرده است. همچنین او مدتی نیز شاگرد محمد ابراهیم جعفری و بابک اطمینانی  نیز بوده است. او پیش از این در سال 1395 نمایشگاهی با عنوان سلف پره  برپا کرد و آثار وی در چند نمایشگاه گروهی در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.

نمایشگاه انفرادی نقاشی حسام صفایی فرد با عنوان "۲۸۸۵ روز" از هفتم تا۲۱ اردیبهشت در گالری ژاله میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. گالری ژاله درخیابان کریم‌خان، خیابان ایرانشهر٬ کوچه نوشهر ، پلاک ۳ واقع شده است.