به گزارش هنرآنلاین، آدینه هفتم اردیبهشت‌ماه نمایشگاه انفرادی نقاشی "باتیک" با مجموعه آثاری از مهرآسا غیبی در محلِ گالری این مجموعه فرهنگی ـ هنری گشایش خواهد یافت.

مهرآسا غیبی که پیشتر تألیف آثاری چون "تاریخ نقاشی ایران و جهان از رنسانس تا کنون"، "تاریخ لباس جهان و ایران از رنسانس تا کنون" و "هشت هزار سال تاریخ پوشاک اقوام ایرانی" را در کارنامه خود دارد این بار نمایشگاهی از آثار باتیک را برگزار می‌کند.

درباره‌ی این نمایشگاه آمده است: باغ و بوستان و درخت سرو که در هنرهای اصیل ایرانی نمایانگر هویت اقوام مختلف است، از دیرباز مورد توجه هنرمندان از هر قوم در ایران ما بوده است؛ و آنهایی که در هنرهای دستی خود از نماد باغ نیلوفر آبی و سرو که بن‌مایه نقوش دوره‌های مختلف تاریخی است استفاده می‌کنند همواره در خلق آثار خود که بهشت‌گونه در قلب و مغز طراحان انواع هنرهای ایرانی مجسم می‌شود بهره می‌گیرند.

باتیک یا هنر چاپ کلاغه‌ای از جمله رشته‌های صنایع دستی است و صورت ابتدایی آن در کشور های چین و اندونزی رایج شد و کشورهای دیگر نیز بنا بر سلیقه و خلاقیت از این هنر بهره گرفتند.

گفتنی است نمایشگاه نقاشی "باتیک" به مدت 10 روز و تا تاریخ هجدهم اردیبهشت ماه میزبان علاقمندان در گالری فرشته به آدرس: خیابان دکتر شریعتی، پایین‌تر از پلِ صدر پلاک 1671 خواهد بود.