به گزارش هنرآنلاین، این رویداد توسط کانون هنر و زیست بوم "دایره آبی" دانشگاه تهران و با حمایت شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت ایران و با هدف معرفی و فرهنگ‌سازی مصرف صحیح انرژی و استفاده از انرژی‌های پاک، فراخوان دومین دوره خود را در سطح بین‌المللی منتشر کرد.

این دوره از جشنواره در سه بخش عکاسی حرفه‌ای ملی و بین‌المللی و همچنین عکس‌های موبایلی برگزار می‌شود و شرکت در این جشنواره برای تمامی عکاسان و علاقه‌مندان به عکاسی از سراسر جهان آزاد است.

انرژی‌های پاک، بهینه‌سازی مصرف، هدر رفت، آلودگی صنعتی، حمل و نقل، آلودگی هوا، شهر سبز و توسعه پایدار از موضوعات این دوره جشنواره است و آثار نفرات منتخب جشنواره در نمایشگاه‌هایی در ایران و سراسر جهان به شکل همزمان به نمایش درخواهند آمد.

ارسال آثار بخش عکاسی حرفه‌ای به جشنواره صرفاً از طریق درگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.BlueCircleGroup.ir امکان‌پذیر است و شرکت کنندگان بخش موبایلی می‌توانند با استفاده از هشتگ #BvipFest در شبکه‌های اجتماعی، برای شرکت در جشنواره اقدام نمایند.

مهلت پذیرش آثار شرکت‌کنندگان 10 اردیبهشت ماه سال 97 است. نمایشگاه آثار منتخب و مراسم اهدای جوایز این جشنواره در خردادماه سال آتی برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت متن کامل فراخوان و همچنین آیین‌نامه جشنواره به درگاه اینترنتی این جشنواره مراجعه کنند.

دومین جشنواره بین المللی "نگاه آبی"به دبیری مسعود مکاری و در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.