سرویس تجسمی هنرآنلاین: 9 سال پیش نقاشی‌ای اثر ادگار دگا از موزه مارسی ربوده شد. گاردین نوشته است این نقاشی توسط پلیس فرانسه در چمدانی که در یک اتوبوس حوالی پاریس بوده است، پیدا شده است. این نقاشی را از شاهکارهای ادگار دگا در قرن نوزدهم می‌دانند. دولت فرانسه همچنان از هویت سارق یا سارقان این نقاشی بی اطلاع است.

قیمت تقریبی تابلوی معروف به "همسرایان" اثر دگا یک میلیون دلار تخمین زده شده است. این اثر در سال 1877 خلق شده است.

ادگار دگا هنرمند بنام فرانسوی است که در سال 1834 به دنیا آمد. او را از مهم‌ترین نقاشان امپرسیونیسم خطاب می‌کرده‌اند، هرچند او خودش را یک رئالیست می‌دانست. ادگار دگا خانواده‌ای ثروتمند داشت. پدر او رئیس یکی از بانک‌های خانوادگی پاریس بود. در سال ۱۸۶۵، دگا وارد محفل مانه و بودلر در کافه گوربو شد و به بازنمایی پاریس مدرن روی آورد. دگا، نگرش نقاشانه‌ای به اشیاء داد که از مانه الهام گرفته بود و هم‌چنین ابزارهای ترکیبی نوآورانه به کار گرفت که به تصاویرش کیفیتی گذرا و خود جوش می‌بخشیدند و بیننده را در جایگاه تماشاگرانه خیابان گرد نامشهود قرار می‌داد. اکنون او بلوارهای جدید هاسمن، فروشگاه های زنانه، پیست لوشان، کنسرت‌های کافه‌ای، اپرا، بارها و کافه‌ها را می‌کشید. چشمان تیز او گونه‌های مختلف همه طبقات اجتماعی، از بورژوا، نوازنده و بازیگر، تابه حاشیه رانده‌شده‌های اجتماعی و کارگران را به خوبی تسخیر می‌کرد.

دگا هرگز ازدواج نکرد و سال‌های انتهایی را در حالی که تقریبا نابینا شده بود، سرگردان و بی‌قرار در خیابان‌های پاریس گذراند.

دگا در 83 سالگی به سال 1917 درگذشت.