به گزارش هنرآنلاین، مراسم افتتاحیه نمایشگاه انفرادی عکس‌های کریمی، با عنوان "گُل مردگی" روز جمعه با حضور هنرمندان، سینماگران، دانشجویان و علاقمندان به هنر در باغ نگارستان تهران برگزار شد.

تهمینه میلانی،محمود دولت آبادی، کامبوزیا پرتوی، حبیب رضایی، هوشنگ گلمکانی، سیف الله صمدیان، مجید مطلبی، مهدی کرم‌پور، محمد فرنود، نادر داوودی، منصور ضابطیان، بزرگمهر حسین‌پور، محمدعلى سجادى، احسان لاجوردی، احسان بیگلرى، خسرو دهقان، بابک صحرایی، ساغر مسعودی، پریسا پهلوان، آفرین ساجدى و لیلا ویسمه در نخستین روز برگزاری این نمایشگاه در میان ازدحام و شلوغی چند ساعته از آثار کریمی دیدن کردند.

 هفت قطعه عکس با عنوان "گل مردگی" و سوژه گُل‌ها در این نمایشگاه عرضه شده است.

کریمی درباره این نمایشگاه گفت: اتود عکس‌های نمایشگاه "گل مردگی" از سال ٩٤، زده شد و متاثر از دغدغه‌های سال‌های اخیرم و به نوعی بیانگر اتفاقات ناخوشایندی است که در این سال‌ها برای نسل من اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: عکاسی این مجموعه برایم بسیار فراز و نشیب داشت تا به تصویر نهایی برسم. در واقع عکاسی این مجموعه همزمان شد با فقدان عباس کیارستمی که در برگزاری این نمایشگاه بسیار تاثیرگذار بود. همزمان اخبار نابسامانی‌های خاورمیانه من را بیشتر با مفهوم نیستی و فقدان درگیر کرد.احساس تک افتادگی و تنهایی در جهانی بی نور و ناامن. همه این ها من را رساند به "گل مردگی".

این نمایشگاه تا ١٥ اسفندماه در گالری اعتماد( میدان بهارستان- خیابان دانشسرا- باغ نگارستان) برقرار است.