به گزارش هنرآنلاین، انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران با همکارى گالرى چهار نمایشگاه گروهى از آثار منتخب هنرمندان مجسمه‌ساز را با عنوان "طهران ، تهران" از چهارم تا چهاردهم اسفندماه برپا می‌کند.

مجید حقیقی دبیر فراخوان عمومی "طهران، تهران" گفت: برپایی نمایشگاه‌های گروهی یکی از وظایف انجمن‌ها در قبال اعضا است و انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در نظر دارد با برپایی چندین نمایشگاه گروهی در سال و با هدف ظهور استعدادهای جدید در کنار اساتید و پیشکسوتان این رشته و دیده شدن این هنرمندان و ایجاد شرایط بهتر برای نمایش توانمندی‌هایشان و همچنین به جهت ارتقا سطح کیفی این گونه نمایشگاه‌ها همکاری خود را با گالری‌های خصوصی افزایش دهد.

او افزود: تا به امروز با گالری‌های متعددی همکاری داشته‌ایم و امسال پس از صحبت‌ها و رایزنی‌های متعدد با خانم شکری مدیر گالری ۴ و ابراز تمایل او برای همکاری‌های مشترک در این زمینه سبب شد نمایشگاه "طهران-تهران" در گالری ۴ به نمایش درآید.

به گفته حقیقی؛ هر چقدر که تعامل انجمن‌ها با گالری‌ها بیشتر شود فرصت بهتری برای معرفی و دیده شدن اعضای انجمن و سایر هنرمندانی که هنوز به عضویت انجمن در نیامده‌اند فراهم می‌شود.

او افزود: بسیاری از هنرمندان جوان به دلیل سیاست گالری‌ها برای برپایی نمایشگاه انفرادی دچار مشکل می‌شوند و گاه شاید راه به جایی نبرند. شرکت در نمایشگاه گروهی به نوعی هم به نفع این گروه از هنرمندان است و هم برای گالری‌ها فرصتی را فراهم می‌کند که براساس سیاستی که دنبال می‌کنند هنرمندان گالری خود را جذب کنند.

عضو هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز درباره فراخوان نمایشگاه "طهران ، تهران" گفت: در جلسه‌های سیاستگذاری این فراخوان ما به دنبال فقط یک عنوان و نمایشگاه گروهی نبودیم و سعی کردیم با انتخاب موضوع مناسب ایجاد چالش کنیم و از این رو پس از بررسی موضوع‌ها و ایده‌های مختلف تصمیم گرفتیم فراخوان "طهران ، تهران" را منتشر کنیم و امیدواریم این نمایشگاه با رویکردی که دارد بتواند معضلات کلان شهر تهران را که امروز با آن ها روبرو هستیم آسیب شناسی کند، از این رو نگرش خلاقانه هنرمندان به موضوع در این فراخوان با نگاهی امروزی و معاصر از اهمیت بسیاری برخوردار هست. امیدواریم که "طهران ، تهران" بتواند در سال‌های آینده به صورت سالانه حتی شاید در مقیاسی وسیع‌تر و در گالری‌های متعدد به صورت همزمان نمایش داده شود. امیدواریم بتوانیم در آینده و در صورت همکاری، این نمایشگاه‌ها را به صورت برون مرزی نیز ادامه دهیم.

حقیقی افزود: امسال در فراخوان "طهران ، تهران" شورای انتخاب آثار متشکل از نازگل انصاری‌نیا، محمود بخشی و روح اله شمسی‌زاده هستند که هر سه از هنرمندان فعال و به‌نام چه در ایران و چه در خارج از ایران به شمار می‌روند.

دبیر فراخوان"طهران ، تهران" ابراز امیدواری کرد؛ درنمایشگاه "طهران ، تهران" شاهد نگرش خلاقانه و متفاوت هنرمندان و توجه به مساله هویتی کلان شهر تهران با نگاهی معاصر باشیم و همان گونه که در فراخوان اعلام کرده‌ایم هنرمندان هیچ محدودیتى در اندازه آثار به جز ابعاد و مقتضیات نمایشگاه گروهى ندارد و در انتخاب و استفاده متریال نیز آزاد خواهند بود. هنرمندان در تاریخ های ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه سال جاری فرصت دارند اصل اثر را به دبیرخانه فراخوان واقع در ساختمان انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران تحویل دهند و نمایشگاه "طهران ، تهران" از ۴ تا ۱۴ اسفندماه سال جاری در گالری ۴ برگزار خواهد شد.

گالری 4 در خیابان شریعتی نرسیده به پل سیدخندان کوچه اشراقی شماره 4 واقع شده است.