به گزارش هنرآنلاین، در نمایشگاه " گل‌های روسری مادرم "  آثار نقاشیخط ستاره طباطبایی قانع  روی دیوار خواهد رفت که در آنها این هنرمند هایکوواره‌های سهیل محمودی را با قلم نقاشیخط به تصویر درآورده است. در این نمایشگاه 19 تابلو از شجاعی به نمایش درخواهد آمد.

سهیل محمودی در یادداشتی برای این نمایشگاه آورده است:  بخشی از کار و هنر خانم ستاره طباطبایی‌قانع اندیشیدن به کلمه و گرافیک نام‌هاست. او گرافیست و طراح است و سالهایی‌ست با همت و توجه به کار طراحی نام‌ها برای جواهر و طلا می‌پردازد، کاری که دیگر از یک تفنن گذشته و خلاقیتی بومی در گرافیک و حروف‌نگاری و نوعی خوشنویسی فارسی غیر سنتی را می‌طلبد. او در همین سالها که با وی همراه و همدل بوده‌ایم، گاهی طرحهایی از هایکوواره‌های من زده است که این طراحی‌ها، کوششی‌ست برای آنکه بتواند با حروف و خطوطی غیر سنتی، آن سوتر از نسخ و ثلث مّالوف، برداشتی تجسمی از این شعرها با خط فارسی داشته باشد. بوم و رنگ و مرکب و گاه ورق مس و ورق طلا را به یاری طلبیده و طرحهایی با هندسه حروف از کلمات این هایکوها خلق کند. من پیش از این ۳ مجموعه هایکوواره با عنوانهای رویای درخت ریشه‌دار است، بهار ادامه پیراهن توست و حالا هر دو تنهاییم، منتشر کردم و اصلا باور نمی‌کردم که اصحاب خوشنویسی و گرافیک و نقاشی و هنرهای تجسمی، این همه با نگاه همدلانه ، یاری و همراهیم کنند. از هنرمندان و استادانی چون اسرافیل شیرچی، روح ا... دلخانی، حمیرا حیدری، شهروز نورالهی، محسن میرحسینی در حوزه هنر خوشنویسی و نقاشیخط تا هنرمندان جوانی چون میترا مرادی نوری، مهری سیاوشی و ستاره طباطبایی قانع. ساعت ۱۶ ، روز جمعه در گالری فردا در طهران آیین گشایش نمایشگاهی از مجموعه کارهای ستاره طباطبایی قانع است بر اساس همین هایکو واره های من با عنوان " گلهای روسری مادرم" ضمن تحسین هنر این هنرمند جوان ، دیدار دوستان هنرمند با این بهانه برایم بسیار لذت بخش است.

این نمایشگاه از هشتم دیماه تا چهاردهم این ماه در گالری فردا برپا خواهد شد و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت 16 تا 20 به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک 2 واحد 2 مراجعه کنند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن 86072602 تماس بگیرند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت 16 تا 18 میزبان بازدیدکنندگان است.