به گزارش هنرآنلاین، در نمایشگاه "خروس‌نشان" آثار نقاشیخط مهرداد فلاح و مجسمه‌های علیرضا مجیدی روی دیوار خواهد رفت که در آنها این دو هنرمند یکی با مسجمه و دیگری با نقاشیخط به موضوع خروس پرداخته و این موجود را با یک گفتمان مشترک و با دیدگاه خود ساخته و پرداخته‌اند. در این نمایشگاه 11 تابلو از فلاح و 11 مجسمه از مجیدی و نیز یک چیدمان با تابلو از فلاح به نمایش درخواهد آمد.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: خروس در هنر معاصر دنیا جایگاه ویژه‌ای دارد. از خروس‌های پیکاسو تا خروس‌های مهرداد فلاح و علیرضا مجیدی. همه به این حیوان زیبا و فتوژنکیک پرداخته و در آینده باز هم به این موضوع پرداخته خواهد شد. ولی این بار و در نمایشگاه خروس‌نشان شاهد بروز یک ایده هستیم. ایده‌ایی برای گفتمان و نه تقابل. گفتمانی میان فلز و بوم، میان رنگ و آهن، میان تابلو و مجسمه. فلاح و مجیدی در یک آتلیه کار نمی‌کنند ولی فکرهایشان به هم نزدیک است. همان رقص قلم بر بوم را که فلاح خلق کرده، مجیدی بر آهن نشانده است. همان ریتم و کمپوزسیون که فلاح با اشعارش در تابلوهایش به نمایش می‌گذارد، مجیدی با آهن و مفرغ مجسمه کرده است.

این نمایشگاه می‌تواند حلقه مفقوده و گمشده میان تعامل میان دو گرایش هنری باشد، تعاملی سازنده که تفکرات دو هنرمند در مورد یک موضوع خاص را بیان خواهد کرد. فلاح با ریتم خط هایی که پیش از این از او دیده بودیم که در قامت شیر متبلور شده بود این بار به سراغ خروس رفته و با همان ریتم‌ها خروس‌هایی آفریده که می‌تواند جایگاه‌ هنری او را بیش از قبل تثبت کند و در سوی دیگر علیرضا مجیدی که هنرش با آهن در سطح شهرهایی چون همدان و تهران دیده شده بود آثاری برا ی نمایش در گالری و متناسب با فضای کاری فلاح خلق کرده، گو اینکه او نیز با مجسمه نقاشیخط کار کرده و به قاعده نظم ریتم خطی وفادار مانده است.

این نمایشگاه از 24 آذرماه تا 30 این ماه در گالری فردا برپا خواهد شد و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت 16 تا 20 به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک 2 واحد 2 مراجعه کنند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن 86072602 تماس بگیرند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت 16 تا 18 میزبان بازدیدکنندگان است.