به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در نمایشگاه "عدم آن چیز" که نخستین نمایشگاه انفرادی این هنرمند جوان به شمار می‌رود، امین فخارزاده 12 اثر که شامل هفت فوتو مونتاژ با عنوان مینیاتور و پنج نقاشی با عنوان ترکیب که با تکنیک رنگ روغن روی بوم خلق شده بود را در معرض دید مخاطبان گذاشته است.

جمشید حقیقت‌شناس در افتتاحیه این نمایشگاه گفت: امین فخارزاده در نخستین نمایشگاهش مرکبی را انتخاب کرده است که نه گور است و نه خر،  تنهایی در تمام آثار این مجموعه به چشم می‌خورد. در این مجموعه شاهد نوعی فقدان هم صحبت هستیم. میل به بودن هم صحبت در این مجموعه به چشم می‌خورد. گویی فخارزاده در این مجموعه تلاش می‌کند تصویری از هم جامعه جوان و هم نسلش را به تصویر بکشد.

او افزود: البته در برخی از آثار با این که دو نفر حضور دارند، این تنهایی جاذبه و جذابیت خود را از دست نمی‌دهد. نقاشی‌های فخارزاده تلاش دارد که حرف خودش را بزند و این نقاشی‌ها بسیار عریان و بی‌پروا هستند.

این نقاش درباره پالت رنگی نقاشی و فتومونتاژهای فخارزاده گفت: پالت رنگی این هنرمند به زندگی شخصی و تجربیات او و آرزوهایش باز می‌گردد و هر‌کجا که فقدان کم رنگ می‌شود شاهد تغییررنگ پالت او هستیم.

 در ادامه امین فخارزاده گفت: ایده شکل‌گیری این مجموعه در دوران دانشجویی‌ام و چهار سال پیش شکل گرفت اما در مدت اخیر تصمیم گرفتم که این ایده را با توانایی که در فتومونتاژ دارم به مرحله اجرا برسانم.

او افزود: فرش ایرانی همواره ذهن من را درگیر خودش کرده است. فرش ایرانی با این که تکنولوژی پیشرفت کرده است اما در مواقعی تکنولوژی را کنار می‌گذارد و به شکل سنتی پیش می‌رود. به عنوان مثال تکنولوژی تونالیته تک رنگ را برای فرش انتخاب می‌کند و این یکی از موضوعاتی بود که ذهنم را درگیر خودش کرده بود.

فخارزاده ادامه داد: این خصوصیت را من در نقاشی‌هایم به کار بردم و در نقاشی‌هایم تلاش می کنم از تک رنگ استفاده کنم. در فتومونتاژها که از عنوان مینیاتور استفاده کرده‌ام من به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مینیاتور توجه داشته‌ام و در نقاشی‌هایم که عنوان آن ترکیب است، کمپوزسیون برایم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

امین فخارزاده متولد 1366 نائین و کارشناس نقاشی از دانشگاه زاهدان است. او پیش از این به عنوان نمایشگاه گردان و نقاش در برگزاری چهار نمایشگاه گروهی سلف پرتره، طبیعت بی‌جان، اور پنتینگ، آن تای تلد نقش داشته است.

نمایشگاه "عدم آن چیز" تا سوم آبان در گالری میرمیران خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.