به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه آثار علی اشرف صندوق‌آبادی جمعه 13 مردادماه در گالری ترانه باران برپا می‌شود. علی اشرف صندوق‌آبادی نایب رئیس انجمن خوشنویسان ایران و دکترای تخصصی و درجه یک هنری دارد. او از اساتید برجسته خوشنویسی ایران است و تاکنون آثار این هنرمند در نمایشگاه‌های گروهی و اختصاصی در حوزه ملی و بین‌المللی به نمایش گذاشته شده است.

صندوق‌آبادی قریب به چهل سال است که در محضر بزرگان و چهره‌های ماندگار خوشنویسی ایران، استاد کابلی خوانساری و استادغلامحسین امیرخانی به فراگیری هنر آموخته است.

این استاد بیش از ده سال است که مطالعه جدی و عمیقی را روی خطوط استادان متاخر دارد و سعی در کندوکاو خطوط و کشف دقایق و ظرایف خطوط استادان بزرگی چون میرعماد الحسینی قزوینی، میرزا غلامرضا اصفهانی، میرحسین خوشنویس‌باشی، میرزا کاظم تهرانی و محمدرضا کلهر کرمانشاهی دارد که با تلفیق و در هم آمیختن این دریافت‌ها با اندوخته‌ها و تجارب سالیان طولانی از استادان بزرگ خود به شیوه‌ای نو دست یابد که بنا بر گفته همین استادان بزرگ خوشنویسی معاصر در این زمینه پر توفیق بوده و توانسته به فردیت هنری برسد.

استاد غلامحسین امیر خانی در مورد جایگاه صندوق آبادی در اولین نمایشگاه‌شان در گالری ترانه باران اردیبهشت 95 تحت عنوان نقش مهر می‌گوید که خط او جز گروه یک کلاس یک خوشنویسی ایران است که این جایگاه حاصل چهل سال دلدادگی و مشاقی ،هوش و استمداد فروان است و کمتر کسی این توفیق رفیق راهش می گردد.

در نمایشگاه خوشنویسی "دیباچه عشق" از این هنرمند خوش ذوق 30 اثر در دانگ‌های مختلف قلم یعنی از قلم چلیپا (2میلی متری) تا قلم کتیبه (20 میلی متری) و در قالب‌های چلیپا، سطر، قطعه و سیاه مشق جهت ارائه به علاقمندان این هنر ایرانی اسلامی دیده خواهد شد.

چیزی که در این نمایشگاه بسیار حائز اهمیت است استفاده و بهرمندی درست و متناسب از فضاها و کادرها و ترکیب‌ها، مرکب‌های و تذهیب‌هاست که یک هماهنگی و هارمونی ایجاد شده و آثار چشم نواز و روح بخش را ارائه شده است.

در این نمایشگاه ترکیب‌های مختلفی از "بسم الله الرحمن الرحیم" توسط هنرمند ارائه شده که تازه و جدید هستند.

نمایشگاه "دیباچه عشق" جمعه 13 مرداد ماه از ساعت 17 افتتاح و تا 23 مرداد در گالری ترانه باران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، خیابان پل رومی، خیابان شریفی منش  به سمت الهیه، نبش کوچه لادن، پلاک 27 واحد 2 میزبان علاقمندان به هنر است.