سرویس تجسمی هنرآنلاین: در روز افتتاحیه 35 کار در مجموع به قیمت 125 میلیون تومان به فروش رسید که به گفته لیلی گلستان هفتاد درصد این آثار متعلق به جوانان بود.

در این نمایشگاه که 257 اثر به خریداران آثار هنری پیشنهاد شده کارهایی با قطع‌‍های متنوع در ابعاد بسیار کوچک تا آثار 100 در 70 در سبک های مختلف هنری روی دیوار است.

شاید بخش هیجان‌انگیز این نمایشگاه آن‌جاست که در مقابل در ورودی آثاری کمتر دیده شده از هنرمندان مدرنیست و به نام ایرانی به چشم می‌خورد: کارهایی از علی ترقی‌جاه، ناصر اویسی، فرامرز پیلارام، رضا مافی، فرح اصولی، پرویز کلانتری، ایران درودی، منوچهر معتبر، سیاوش کسرایی و دو اثر بسیار منحصر به فرد در قطعی کوچک از محمد احصایی که مخاطب را همان دم در ورودی میخکوب می‌کنند؛ این کارها از 9 میلیون تومان تابلوی کوچکی از فرح اصولی شروع می‌شود و تا اثر 80 میلیون تومانی کلانتری پیش می‌رود. دیگر آثار ارزشمند این دیوار با قیمت‌های متنوع 25 ، 30 ،35 ،40 و 45 میلیون تومان در معرض دید است.

مجسمه‌ها بخش جذاب صد اثر بیست و پنجم است که کارهایی از هنرمندان سرشناس ایرانی هم چون ژازه تباتبایی، محمدحسین عماد، رضا قره‌باغی و دیگران با قیمت‌های مناسب 2 و نیم میلیون تومان تا 8 میلیون تومان ارائه می‌کند.

بیست و پنجمین نمایشگاه تابستانی

اما بر روی دیوار سمت چپ گالری گلستان، دیواری که پشت میز معروف خانم لیلی گلستان است، آثار گران‌قیمت نمایشگاه به تماشا است: ابتدا دو کار که گرانترین آثار این دوره هستند جلوه‌گری می‌کنند تابلوهای آیدین آغداشلو و فرامرز پیلارام که هر یک 90 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند و همسایه اثری کمتر دیده شده از مسعود عربشاهی هستند. روی همین دیوار عکسی متفاوت از عباس کیارستمی که تصویری از یک دشت و زمین کشاورزی را به ثبت رسانده با قیمت یک میلیون و پانصد هزار تومان به علاقمندان به این هنرمند پیشنهاد شده است.

در این نمایشگاه آثار هنرمندان جوان بسیاری به چشم می‌خورد که در کنار آثار هنرمندان پیشکسوت و نامدار آثارشان ارائه شده و با قیمت‌هایی متنوع به فروش می‌رسد. آثار این هنرمندان که بر روی دیوار سمت راست گالری برای فروش گذاشته شده است با آثاری از قطع کوچک با قیمت 300 هزار تومان آغاز می‌شود. بیشتر آثار قرار گرفته بر روی این دیوار از لحاظ تصویری ساختاری آبستره دارند. در میان این تابلوها آثاری سوررئالیستی که نشان دهنده فضاهایی غیر واقع است نیز به نمایش در آمده‌اند. قیمت این آثار از 800 هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان است و نام بسیاری از هنرمندان جوان در آن به چشم می‌خورد که برخی امضای‌شان تثبیت شده و بسیاری برای اولین بار در این نمایشگاه خود را به مردم و خریداران آثار هنری ارائه کرده‌اند. 

در دیوار انتهایی گالری گلستان نیز آثار دیگری از هنرمندان جوان در قطع‌های بزرگ‌تر به نمایش است که بیشتر با تکنیک‌های آب رنگ و رنگ روغن روی بوم یا کاغذ شکل گرفته و موضوع بیشتر این آثار طبیعت و مناطق روستایی‌ست که دو تا سه میلیون تومان هم قیمت‌گذاری شده‌اند.

بیست و پنجمین نمایشگاه تابستانی

یکی از نکات قابل توجه این نمایشگاه اختصاص دیواری از گالری گلستان به هنرمندان شهرستانی به خصوص هنرمندانی از شهر اصفهان است که همه زیر مجموعه ای فرهنگی و هنری به نام "لوتوس" فعالیت می کنند.در این بخش از نمایشگاه آثار متنوعی از  مینامالیستی تا فیگوراتیو و انتزاعی که هر کدام پوشش دهنده یک نوع ذائقه هنری است با قیمت های بین  یک و نیم تا چهار میلیون تومان به نمایش است.

بیست و پنجمین صد اثر صد هنرمند، عصر جمعه سی ام تیرماه در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 آغاز به کار می کند و  تا ٢٥ مرداد هر روز از ٤ تا ٨ عصر دایر است و تنها روزهای پنجشنبه تعطیل خواهد بود .