به گزارش هنرآنلاین در این نشست که با حضور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و روسای هیات مدیره انجمن های عکاسان، هنرمندان نقاش ایران، طراحان گرافیک، تصویرگران ایران، مجسمه سازان و انجمن سفال و سرامیک برگزار شد، در خصوص مشکلات ومطالبات هنرمندان و تعامل هرچه بهتر با انجمن ها، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنربا اشاره به تسویه بدهی انباشته صندوق به سازمان تامین اجتماعی گفت: هنرمندان واجد شرایط با معرفی صنوف و انجمن های فرهنگی و هنری و عضویت در صندوق اعتباری هنر می توانند از طریق این صندوق به سازمان تامین اجتماعی معرفی و از مزایای بیمه بهره مند شوند.

سیدزاده افزود: صندوق اعتباری هنر امسال برای اولین بار بیمه تکمیلی را در قالب سه طرح امید، آرامش و رفاه به خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه کشور ارائه می دهد و اعضا با پرداخت کمتر از 30% از حق بیمه مشمول بهره مندی از خدمات بیمه درمان تکمیلی می شوند.

ایشان تصریح نمود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته صندوق اعتباری هنر در نظر دارد تا موارد کامل تری از بیمه های پوششی را به اعضا صندوق ارائه دهد.

در بخش دیگری از این جلسه به تدوین برنامه های نوین صندوق در جهت رفاه حال هنرمندان اشاره و بیان شد: صندوق اعتباری هنر در نظر دارد در آینده نزدیک بیمه عمر را برای اهالی فرهنگ و هنر راه اندازی نماید تا این طرح، پوششی برای دوران بازنشستگی اعضاء صندوق در سراسر کشور باشد.

ایشان با اشاره به وظیفه ذاتی صندوق اعتباری هنر در جهت حمایت صنفی از فعالان عرصه فرهنگ و هنر برگزاری نشست های مشترک با نخبگان فرهنگی و هنری و تعامل با صنوف و انجمن های ذیربط را مورد تاکید قرار داد.

در این دیدار نمایندگان انجمن ها به ارائه مشکلات موجود در این عرصه پرداختند.

همچنین در این جلسه مقرر شد اعضای هیات مدیره انجمن های تجسمی به عضویت افتخاری صندوق اعتباری هنر درآیند.