به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،اظهار کرد: این جشنواره در سال جاری به‌صورت فرامرزی برگزار خواهد شد.

 وی، بابیان اینکه این جشنواره به دو زبان عربی و فارسی برگزار می‌شود،تصریح کرد: ٣ هزار و ٥٠٠ نسخه از پوستر و فراخوان این جشنواره در سطح مناطق و استان‌های مختلف کشور و همچنین به زبان عربی در کشور عراق توزیع‌شده است و انتظار می‌رود با توجه به علاقه وافر زوار عراقی به حرم مطهر امام رضا (ع) شاهد شرکت چشم‌گیر شرکت‌کنندگان عراقی در این جشنواره باشیم.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بابیان اینکه مراسم اختتامیه این جشنواره مردادماه سال ٩٦ در ایلام برگزار می‌شود، تصریح کرد: جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در سال گذشته برای پنجمین بار متوالی در استان ایلام برگزار شد که با استقبال بسیار خوبی از سوی اقشار مختلف مردم مواجه شد.

 محمد نیاکان، یادآور شد: محورهای این جشنواره با موضوع‌های خاطره‌نویسی و سفرنامه امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاه‌چراغ (ع) و سایر امامزادگان به زبان فارسی و عربی است که آخرین‌مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ٢٠ تیر سال ٩٦ خواهد بود.

 وی بابیان اینکه جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی از سری جشنواره‌های بین‌المللی امام رضا (ع) است، گفت: این جشنواره در استان ایلام از سال ٨٧ آغاز و تاکنون به‌صورت متوالی همه‌ساله در رشته‌های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره‌نویسی برگزارشده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بابیان اینکه برای دومین سال پیاپی این جشنواره به زبان عربی و فرامرزی برگزار می‌شود، افزود: تولید آثار با محتوا و مضمون کرامت انسانی با الهام از آموزه‌های رضوی اهل‌بیت (ع) و قرآن کریم نیز بخش ویژه این جشنواره است.

 محمد نیاکان در پایان خاطرنشان کرد: جشنواره سفرنامه نویسی و خاطره‌نویسی در دو رده سنی بالای ١٧ سال و زیر ١٧ سال در سال گذشته برگزار شد که درنهایت ٤٦٠ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.