به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛سید علی زمزم با اعلام این خبر گفت: در برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره ملی شعر جوانه‌های رضوی، برگزاری ٣ شب شعر برای  شاعران خراسان جنوبی پیش بینی و استان به ٣ منطقه تقسیم شده است.

وی توضیح داد: شهرستان‌های خوسف، بیرجند، سربیشه و نهبندان در یک منطقه قرار دارند که اولین شب شعر استانی جوانه های شعر رضوی استان، ٩ اسفند امسال در شهر خوسف برگزار می‌شود و در این تقسیم‌بندی شهرستان‌های طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در یک منطقه هستند و شب شعر آنها در اردیبهشت سال آینده در شهرستان فردوس  برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی جشنواره ملی جوانه های شعر رضوی خراسان جنوبی،آخرین منطقه را شامل شهرستان های زیرکوه، قاین،درمیان و خضری عنوان کرد که زمان شب شعر آنها در خرداد آینده در شهرستان قاین خواهد بود.

به  گفته وی هدف از تقسیم بندی منطقه ای شهرستان ها، ایجاد رقابت بین شاعران و افزایش تعداد آثار، رشد کیفی اثرها ، بالا بردن سطح جشنواره و ایجاد فرصت های بیشتر برای علاقه مندان در استان است با برگزاری جشنواره های منطقه ای، فعالیت اداره های شهرستانی و مجری و دستگاه های اجرایی افزایش یافته و علاوه بر این که به ارتقا توان شاعران هر منطقه نیز کمک شده اتاق فکر در هر بخش تشکیل و ایده های جدید به جشنواره ارائه می شود.

وی تاکید کرد:همه شاعران استان در حوزه کودک ونوجوان بدون محدودیت سنی مجاز به شرکت در این جشنواره ها هستند فقط باید آثار ارسالی در حوزه کودک و نوجوان باشد.

وی اشاعه وترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های مرتبط با سیره اهل بیت،گرامی داشت تولید کنندگان و پدید آورندگان آثار در حوزه فرهنگ رضوی و...را از اهداف جشنواره های شعر رضوی برشمرد و ادامه داد: شرکت کنندگان از نظر تعداد آثار ارسالی وهمچنین قالب انتخابی شعر( کلاسیک و نو ...)محدودیت ندارند و ارائه همزمان چند اثر در تمامی موضوع ها بدون مانع است.

وی تاکید کرد: اشعار ارسالی باید ویژه گروه سنی الف و ب "کودک و نوجوان" باشد و در جشنواره یا مسابقه دیگری منتشر نشده باشد. 

زمزم گفت: اطلاعرسانی،ثبت نام و ارسال اثر از طریق پورتال شمس توس و  به نشانیkhorasanjonobi.shamstoos.ir خواهد بود.