به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، علی رمضانی در آئین تجلیل از کتابداران و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی این استان افزود: دو هزار و ٢٠٠ باب از این کتابخانه‌ها نهادی و یک هزار کتابخانه دیگر به‌صورت مشارکتی است.

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را مهمترین اولویت‌های این اداره کل عنوان کرد و گفت: اداره کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی از طریق انجام برنامه‌های مختلف تلاش می‌کند تا فرهنگ مطالعه را در بین خانواده‌ها و جامعه نهادینه سازد.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به برخی اقدامات این اداره کل در ایجاد کتابخانه در مناطق محروم و روستایی گفت: بهسازی و ایجاد کتابخانه در روستاهای فاقد کتابخانه و مناطق محروم از مهم‌ترین اقدامات در راستای ترویج فرهنگ مطالعه است که در این اداره کل انجام‌شده است.

رمضانی بابیان اینکه امروز سرانه مطالعه در کشور پائین است تصریح کرد: مشکل اصلی امروز جامعه این است که مردم نمی‌دانند باید چه کتابی را مطالعه کنند که به نیازهای آنان پاسخ دهد.

وی بر ضرورت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه تأکید کرد و گفت:برای نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در کشور باید مسئولان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی از خود شروع کرده و به کتابخانه‌های عمومی کتاب اهدا کنند.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بر ضرورت توسعه بخش‌های کودک و نوجوانان در کتابخانه‌ها تأکید کرد و گفت: توسعه بخش‌های کودک و نوجوانان راهبرد اصلی اداره کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است.

رمضانی بر ضرورت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در بین کودکان و نوجوانان تأکید کرد و گفت: کودکان و نوجوانان آینده‌سازان کشور بوده و باید با برنامه‌ریزی درست و صحیح زمینه انس بیشتر آنان را با کتاب فراهم کرد.

در این آئین ١٢ کتابدار برتر استان و تعدادی از مؤلفان، نویسندگان و فعالان عرصه فرهنگ کتاب تجلیل شدند.