سرویس استان‌های هنرآنلاین: نشان "سفیر کتاب" به سه چهره علمی، هنری و ورزشی استان فارس اهدا شد؛ ساره جوانمردی، طاهر نیکنام و سعید صادقی در نخستین دوره اهدا نشان "سفیر کتاب فارس" با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس،از سه شخصیت مطرح ادبی، فرهنگی و علمی استان مدال خود را دریافت کردند.

در این مراسم که در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد، بهزاد مریدی با تقدیر از حضور مفاخر استان فارس در آیین اهدا نشان سفیر کتاب به چهره های یادشده، با گرامیداشت بیست و چهارمین هفته کتاب استان و در پیش بودن ایام اربعین حسینی برنامههای هفته کتاب را در راستای همگانی کردن یارمهربان برشمرد و گفت: امسال با مشارکت نهادهای فرهنگی استان از جمله نهاد کتابخانه های عمومی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل ورزش و جوانان برنامه هایی ترتیب یافت تا کتاب و کتابخوانی در سطح مردمی تری قرار گیرد.

وی با یادی از افتخاراتی که چهره های نامبرده در سطح بین المللی برای کشور و به ویژه استان فارس کسب  کردند، یادآور شد: مسلما مردم، نخبگان و افتخارآفرینان خود را دوست دارند.

دبیر بیست و چهارمین هفته کتاب فارس با اشاره به قرار گرفتن استان فارس در آستانه رویداد بزرگ پانزدهمین نمایشگاه کتاب که به میزبانی شیراز از ٤ تا ٩ آذرماه برگزار می شود، تاکید کرد: نقش مردمی هنرمندان، ورزشکاران و دانشمندان استان در ترویج کتاب و کتابخوانی بی بدیل است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد فارس هم در این  آیین که با حضور پروفسور کاووس حسن لی، سیروس رومی، داریوش نویدگویی، علیرضا عطروش، منصور اوجی و چهره های فرهنگی، علمی و هنری استان برگزار شد، اهدا نشان سفیر کتاب فارس را اقدامی با همفکری بنیاد ملی نخبگان، سازمان ورزش و جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با همراهی موسسه فرهنگی هنری مهرصبا عنوان کرد و افزود: از امروز ساره جوانمردی، بانوی برتر ورزش جهان، سعید صادقی کاریکاتوریست مطرح ایرانی و پروفسور طاهر نیکنام به مدت یکسال به عنوان سفیر کتاب استان فارس شناخته شده تا با انگیزه فرهنگی در کلیه مراسم و برنامه هایی که در آن کسب مدال و جایزه می کنند مسئولیت اهدا کتاب و معرفی فرهنگ، تاریخ و تمدن فارس را به عهده بگیرند.

در ادامه این آیین؛ منصور اوجی، داریوش نویدگویی، سیروس رومی، عبدالنبی سلامی، رحیم پیمان، علیرضا عطروش دقایقی کوتاه سخن گفتند و اشرف قریشی معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان فارس پیرامون شخصیت ساره جوانمردی صحبت کرد.

همچنین ساره جوانمردی، بانوی افتخارآفرین ورزش ایران در پارالمپیک٢٠١٦ ریو پیرامون وظیفه سفیری کتاب استان فارس، گفت: این وظیفه رسالت بزرگ و سنگینی است که حتی از کسب هر مدالی سخت تر است.

وی عنوان کرد: تلاش می کنم در میادین جهانی و بین المللی به عنوان سفیری لایق از فرهنگ و تمدن استانم پاسداری کنم.

سعید صادقی هنرمند کاریکاتوریست جهرمی که هفته جاری در مسابقه کاریکاتور ازمیر ترکیه جایزه خود را از شهردار این شهر گرفت، مسئولیت سفرای کتاب فارس را در عین سختی شیرین دانست. این درحالی ست که پروفسور طاهر نیکنام نیز، گفت: امیدوارم بتوانم نماینده شایسته سفیری استان تمدن خیز فارس باشم.

در پایان این مراسم که در دومین روز هفته کتاب فارس برگزار شد، توسط سیروس رومی به سعید صادقی، داریوش نویدگویی به ساره جوانمردی و منصور اوجی به طاهر نیکنام نخستین نشان سفیر کتاب فارس اهدا شد.

سومین روز بیست و چهارمین هفته کتاب استان فارس چهارشنبه ٢٦ آبان ساعت ١٦ در نگارخانه پیرسوک نمایشگاه کاریکاتوریست های مطبوعاتی فارس با موضوع کتاب با عنوان "کتاباتور" افتتاح می شود.