به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، عباس زارع در جلسه هیأت‌ مدیره انجمن نمایش استان مازندران ضمن تحسین عملکرد این انجمن در ایام کرونا و برگزاری جشنواره‌های مجازی با محوریت تئاتر اظهار کرد: هنرمندان تئاتر با توجه به تعطیلی سالن‌های نمایش و عدم اکران نمایش‌ها دچار مشکلات معیشتی شدند و تلاش داریم مشکلات این قشر اثرگذار مرتفع شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران افزود: امروز با توجه به شیوع کرونا بسیاری از اهالی تئاتر خانه‌نشین شده‌اند، قدردان همت و تلاش این قشر اثرگذار برای برگزاری برنامه‌های تئاتر استان در فضای مجازی با هدف روشن نگه‌داشتن چراغ تئاتر، هستم.

وی بر لزوم تداوم برگزاری جشنواره‌های مجازی با محوریت تئاتر استان تأکید کرد و افزود: استمرار این جشنواره‌ها پویایی و زنده بودن تئاتر استان را نشان خواهد داد.

زارع با بیان اینکه چاپ کتاب تاریخ تئاتر مازندران و ایجاد بانک اطلاعات هنرمندان این رشته هنری از ضروریات است، اظهار کرد: پیگیر رشد و توسعه زیرساخت‌های حوزه تئاتر استان هستم.

وی به سی و دومین جشنواره  تئاتر استان مازندران اشاره کرد و گفت: این جشنواره به‌عنوان اصلی‌ترین رویداد تئاتر استان همواره مورد تائید و حمایت این اداره کل بوده و باید در برگزاری این جشنواره دستورالعمل‌های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا مورد توجه باشد.

یاسر محمودی برنتی نیز در جلسه هیأت مدیره انجمن نمایش استان مازندران با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن ارائه گزارش از فعالیت‌های انجام‌شده این انجمن در شرایط کرونایی و تعطیلی سالن‌های نمایش در پی تأکید مراجع ذی‌صلاح مبنی بر تعطیلی برنامه‌های فرهنگی هنری که به تجمع مردم ختم می‌شود، گفت: برگزاری اولین رپرتوار تئاتر کودک نوجوان استان مازندران، اولین جشنواره نمایشنامه‌خوانی شهرستان قائم‌شهر، اولین جشنواره نمایشنامه‌خوانی شرق استان مازندران، برگزاری اولین جشنواره مجازی عکس تئاتر استان مازندران و اولین جشنواره مجازی پوستر و تیزر تئاتر استان مازندران بخشی از فعالیت‌های اهالی تئاتر استان در این ایام بوده است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران با بیان اینکه دوستداران هنر و علاقه‌مندان به تئاتر در ایام کرونایی از طریق شبکه‌های اجتماعی پیگیر برنامه‌های هنرمندان و گروه‌های تئاتر استان هستند، خاطرنشان شد: خداوند متعال را شاکریم که ابتکارات و خلاقیت‌های هنرمندان تئاتر استان مورد اقبال مردم هنردوست و مسئولین قرار گرفت و تداوم جشنواره‌هایی با محوریت تئاتر را مطالبه می‌کنند.

وی خواستار چاپ مجموعه نمایش‌های نویسندگان استان که در فراخوان چاپ نمایشنامه سال ۹۸ انجمن شرکت کرده‌اند، شد.

محمودی برنتی به پیشینه هنر تئاتر و سیاه‌بازی در استان مازندران اشاره کرد و افزود: چاپ کتاب تاریخ تئاتر مازندران،  تدوین بانک جامع اطلاعات هنرمندان تئاتر استان و راه‌اندازی کتابخانه تخصصی تئاتر استان در دست اقدام است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران ضمن بیان گزارشی کوتاه از فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتر استان مازندران و چگونگی برگزاری این رویداد در روزهای کرونایی، گفت: حفظ سلامت مردم و هنرمندان برای ما یک اصل است و برای برگزاری حضوری و یا مجازی  اختتامیه این جشنواره از ستاد مقابله با کرونا استعلام خواهیم گرفت.