به گزارش هنرآنلاین، احمدرضا سهرابی امروز دوشنبه ۱۰ شهریورماه در جمع خبرنگاران، گفت: کلان شهر شیراز مظهر آرامش، عشق، دوستی و مدارا در ایران و بلکه جهان است لذا برگزار کنندگان این جشنواره برآنند تا این هویت فرهنگی و تاریخی را با مشارکت کارتونیست‌ها عمق و گسترش جهانی بخشند.

دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون صلح و سلامت با اشاره به اول مهر ماه (۲۲ سپتامبر) به عنوان آخرین روز از مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره اظهار امیدواری کرد که تا پایان فرصت باقی مانده شمار آثار کارتونیست‌ها از کشورهای مختلف جهان افزایش یابد.

سهرابی یادآور شد: کارتونیست‌های جهان می‌توانند حداکثر ۵ اثر با موضوع صلح و سلامت در ابعاد A3 به همراه مشخصات فردی خود را تا اول مهرماه ۱۳۹۹ به ایمیل peace.shiraz2020@gmail.com ارسال نمایند.

وی با اعلام اینکه هیئت داوران خارجی و داخلی این جشنواره بزودی معرفی خواهند شد، گفت: به صاحبان ۵ اثر برتر جشنواره، لوح یادبود، تندیس و جایزه ویژه موزه صلح شیراز اهدا خواهد شد و صاحبان ۱۰۰ اثر فینالیست لوح یادبود دریافت خواهند کرد.

نخستین جشنواره بین المللی کارتون "صلح و سلامت" توسط موزه صلح شیراز وابسته به مرکز تحقیقات صلح و سلامت و مؤسسه خیریه اسلامی شیراز برگزار می‌شود.