به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جشنواره فیلم مسلمانان استرالیا در سپتامبر 2020 (شهریور 1399) برگزار می‌شود که در پنج هفته منتهی جشنواره، فیلم‌های ساخته شده توسط مسلمانان یا درباره مسلمانان را نمایش می‌دهد و بهترین آن‌ها را انتخاب می‌کند.

در این دوره از جشنواره "MMF"، انواع آثار سینمایی همچون فیلم‌های بلند، فیلم کوتاه و آثار انیمیشنی در ژانرهای داستانی یا مستند پذیرفته شده‌اند که "بهتر از نیل آرمسترانگ" علیرضا قاسمی و "Brotherhood" (نامزد بهترین فیلم کوتاه اسکار 92) از جمله این فیلم‌ها هستند.

به گفته مسئولان برگزاری این جشنواره، هدف از برپایی این مراسم، تبلیغ و گسترش فیلمسازان مستقل مسلمان و افزایش سطح دوستی و آشنا ساختن مخاطبان با فرهنگ جامعه مسلمانان عنوان شده است.

دوره 2020 جشنواره "Muslim Film Festival" در شهرهای "ملبورن" و "پرت" استرالیا برگزار می‌شود و اگر شرایط کرونا اجازه دهد تا "سیدنی" و "بریزبن" نیز گسترش می‌یابد.

علیمحمد اقبالدار از فیلمسازان جوان و موفق گیلانی است که نویسندگی، کارگردانی، تهیه‌کنندگی، تدوینگری و مدیر فیلمبرداری آثار متعدد کوتاه مستند و داستانی را در کارنامه دارد.

وی پیش از این فیلم‌های "خود"، "حفرۀ زندگی"، "وارونۀ همیشه آرام"، "ایمان کات"، "من در آیینه"، "حس نبود"، "انتخاب" و "یاد آن مرد" را کارگردانی کرده است. "جذام"، "اتوپیا" و "یک اتفاق معمولی" نیز از ساخته‌های موفق اوست.